Bilgisayardan Instagram Nasıl Çıkış Yapılır?

Bilgisayardan Instagram Nasıl Çıkış Yapılır?
Bilgisayardan Instagram Nasıl Çıkış Yapılır?

Instagram uygulaması her ne kadar mobil uygulama olsa da bazı kullanıcılar kimi zaman bilgisayardan Instagram hesaplarını kontrol etmektedir. Bunun için bilgisayardan Instagram kullanmakta olan kişilerin bazen yaşamış oldukları sorunlardan biri de Instagram’dan çıkış yapamama gibi sorunlarla karşı karşıya gelmektedir. Instagram hesabını bilgisayar üzerinden kullanan birçok kişi hesabından nasıl çıkış yapacağını bilmemekte ve direk olarak sekmeyi kapatmaktadır. Bu durumdan dolayı hesabınız açık kalıyor ve diğer kişiler Instagram internet sitesine girdiği vakit sizin hesabınızla karşılaşır. Bu tehlikeli bir durum yaratabilir. Şimdi instagram bilgisayardan çıkış yapma işlemini adım adım inceleyelim.

 1. İlk önce bilgisayar üzerinden instagram profilinize giriniz.
 2. Daha sonra önünüze gelen sayfada profili düzenle butonu yanında bulunan “üç nokta” seçeneğini seçiniz.
 3. Bu seçenek seçildikten sonra karşınıza pop up olarak açılan bir alan çıkmakta ve bu alandan yapmak istediğiniz işlem olan “Çıkış yap” butonunu seçiniz.

Böylelikle instagram hesabımızdan güvenle çıkış yapmış olursunuz ve hesabınızı tüm tehlikelerden korursunuz.

Instagram Çıkış Yapılamıyor

Instagram uygulamasında bilgisayardan çıkış yapmak için ilk etapta kendi profiline gidip buradan Çıkış Yap diyerek çıkış yapma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Lakin kimi zamanlar sorunlar karşınıza çıkmaktadır, bunun için bilgisayardan tam anlamıyla Instagram’dan çıkış yapmak için kullanmış olduğunuz tarayıcının arama geçmişini silmek yeterli olacaktır. Bunun için alt kısımdaki arama geçmişini Instagram’dan silmek adlı bölümünü okumanızı tavsiye ederiz.

Arama Geçmişinden Instagram’ı Silmek

Şayet herhangi bir gizli sekme kullanmadan direk olarak normal bir şekilde tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yaptıysanız mevcut tarayıcınız sizlerin hangi sitelere girdiğiniz konusunda kayıt tutar. Bu işlem arama geçmişi olarak adlandırılmaktadır, sizlerde normal bir şekilde Instagram’a giriş yaptıysanız giriş bilgileriniz dahil olmak suretiyle bunlar kayıt altına alınmaktadır. Bunun arama geçmişinden Instagram’ı silmeniz sizlerin hesap ve gizlilik güvenliği açısından tavsiye edilmektedir, arama geçmişinden Instagram’ı silmek için kullanmış olduğunuz tarayıcının ayarları kısmından Geçmiş bölümüne gidiniz. Genellikle her tarayıcıya CTRL + H yapınca geçmiş bölümü açılır, sizlerde CTRL + H yaparak tarayıcının geçmişini açıp buradan verileri temizle işaretini kullanarak geçmişi rahatlıkla silebilirsiniz.

Bilgisayardan Çıkış Yapınca Telefondan Çıkış Yapar Mı?

Bilgisayardan Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra herhangi bir cihazda açmış olduğunuz oturum çıkış yapmaz ve aynı şekilde bilgisayardan Instagram hesabınıza giriş yaptıysanız ve bir müddet sonra çıkış yaparsanız herhangi bir sorun olmaz. Yani bilgisayardan çıkış yapınca telefondan çıkış işlemi gerçekleşmez, bunun için şifre değiştirme işlemi tavsiye edilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

dilan - 1 Kasım 2017 - 00:20

merhaba instangram dan çıkış yaptığım halde tekrar bilgisayardan girince bnim ismimle açılıyo yine şifre istemeden sayfada kayıtlı kaldı bunu sayfadan nasıl kaldırabilirim

  Göksu Polat - 7 Kasım 2017 - 16:55

  Merhabalar Dilan, bilgisayardan çıkış yapmak istiyorsanız profilinize tıklayın profilinizde yer alan üç nokta işaretine tıklayın ve karşınıza açılacak olan Çıkış Yap butonuna tıklayıp bilgisayardan kolaylıkla çıkış yapabilirsiniz.

Anonim - 30 Eylül 2017 - 13:40

İnstagramdan nası cikis yapilir

  Göksu Polat - 7 Kasım 2017 - 16:55

  Merhaba efendim, Instagram’dan hangi cihazdan çıkış yapmak istiyorsunuz? Kısaca daha özet geçer misiniz?

mehmet - 26 Eylül 2017 - 04:30

çok acil dönüş yaparmısınız bilgisayardan ıstagram açtım ve çıkış yapamıyorum

  Göksu Polat - 7 Kasım 2017 - 16:56

  Merhaba Mehmet, Bilgisayardan çıkış yapabilmek için, sağ üst köşedeki adam işaretine tıklayınız, kendi profiliniz açılacaktır. Daha sonrasında kullanıcı adınızın yanında yer alan üç nokta işaretine tıklayınız, gelen seçenekler arasında ilk sıradaki Çıkış yap seçeneğine tıklayıp bilgisayardaki oturumunuzu sonlandırabilirsiniz. Eğer buda olmuyor ise, kullandığınız tarayıcıdaki geçmişi silerek çıkış yapabilirsiniz.