Bip Messenger Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bip Messenger Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Bip Messenger Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

14 Haziran 2015 tarihinde hayatımıza giren Bip Messenger uygulaması Turkcell tarafından geliştirilmeye büyük bir hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bip Messenger uygulamasına gelen Bip Web özelliği ile beraber artık bilgisayarımızdan Bip Messenger uygulamasından birçok konuşmalarımızı sürdürebileceğiz. Bip Web ile bilgisayarımızda herhangi bir tarayıcıdan Bip Messenger hesabımıza bağlantı sağladıktan sonra Bip Messenger uygulamasında dilediğiniz herkese mesaj gönderebilir, dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Peki, Bip Messenger Web nasıl kullanılır? Bip Messenger uygulaması bilindiği üzerine bir iletişim uygulamasıdır ve Turkcell tarafından sürekli olarak geliştirilmeye devam edilmektedir. Son gelen güncellemeler ile beraber Bip Messenger Web özelliğini kullanabilmek için sizlerde bipweb.com adresine gitmeniz durumunda buradaki QR kodunu taratmanız yeterli olacaktır. QR kodunu taratabilmek için Bip Messenger uygulamasını açıp sol üst menüden Bip Web seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan kameradan QR kodunu taratıp saniyeler içerisinde Bip Web’e bağlanmış olacaksınız.

Bip Messenger Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

13 Nisan 2018 tarihinde eklenen bu özellik sayesinde artık bilgisayarımızdan Bip Messenger üzerinden gelen mesajlara cevap verebileceğiz. Bu özelliği kullanmak oldukça basit olup tek yapmanız gereken bipweb.com adresindeki QR kodunu taratmanız yeterli olacaktır. Geliştirilmeye devam eden Bip Web ilerleyen günlerde farklı hizmetler verecektir, şuan için sadece belge gönderimi – mesaj gönderimi yapabilmekteyiz.

Bip Messenger Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bipweb.com adresine gidiniz ve ardından Bip Messenger uygulamasını açıp Menü bölümünden BİP WEB seçeneğine dokunun.

Bip Messenger Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

Karşınıza çıkan QR kodunu Bip Messenger uygulamasında açılacak olan QR kodu tarayıcısından okutunuz.

Bip Messenger Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

bipweb.com adresine bağlantı sağladıktan sonra yukarıdaki gibi ekran ile karşılacaksınız. Bu ekrandan dilerseniz bütün Bip Web oturumlarınızı sonlandırabilir dilerseniz farklı bir bilgisayardan tekrardan QR kodu taratması yapabilirsiniz. Kısacası Bip Web ekranından hangi cihazlara bağlı olduğunuzu görebilirsiniz.

Bip Messenger Web Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Bip Web oturumunuzu açtıktan sonra sadece anlık olarak bir cihazdan yönetebilirsiniz.
  • Bip Web oturumunuzu birden fazla cihazda açabilirsiniz lakin farklı bir cihazdan Bip Web’e giriş yapmak istediğinizde diğer oturum pasif hale gelecektir.
  • Bip Messenger Web oturumunuzu dilerseniz uygulamadan sonlandırabilir dilerseniz hangi cihazlardan bağlantı sağlanıldığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turkcell Bip Messenger uygulaması sürekli olarak geliştirilmeye devam etmektedir, şuan birçok uygulama marketlerinde binlerce kez indirilen Bip Messenger uygulamasını sizlerde cihazlarınıza yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan