Çağatay Akman Kimdir?

Çağatay Akman Kimdir?
Çağatay Akman Kimdir?

Özellikle genç kesimin ilgisini üzerinde toplayan ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısıyla zirvede yerini bulan Çağatay Akman kısa sürede star basamaklarını tırmanacak gibi görünüyor.

Çağatay Akman Hakkında Merak Edilenler

Annesi, babası ve ablasıyla birlikte Zeytinburnunda ikamet ediyor. Baba mesleği olan dericilik yeni şarkıcının ilgi alanı dışında kalmış gibi gözüküyor. 31 Temmuz 1998 doğumlu olan 18 yaşında şöhreti yakalamış Çağatay Akman okumuş olduğu Ticaret Meslek Lisesi eğitimini yarıda bırakarak bu işe atılmış fakat eğitim hayatını tamamlamak istediğinin de sinyallerini veriyor. Gitar kursu dışında herhangi bir müzik eğitimi olmayan şarkıcı konservatuar okumak istiyor.

Kendisinde olan bu yeteneğin ortaya çıkışını beş yıl önce hoşlandığı ve sırf aynı ortamda bulunmak adına gitar kursuna yazıldığını fakat hoşlandığı kızın çoktan mezun olup gittiğini ama vazgeçmeyip devam ettiğini 1 ay gibi kısa bir sürede gitar çalmaya başladığını dile getiriyor.

Okulun yılsonu gösterisinde şarkı söyleyip herkes de beğenince devam edip sosyal medyada paylaşımlar yaparak daha çok kitleye ulaştığını kendisinin de şarkılarının söylemesini istediği için ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ adlı şarkıyı çıkardığını dile getiriyor. Sonuçtan memnun olan Akmandan daha çok dillere dolanacak şarkılar gelecek gibi görünüyor. Hayranları sabırsızlıkla Akmandan gelecek haberleri bekliyor.

Şarkı Rap mi Değil mi?

Hızlı ve akıcı olmasından kaynaklanan algı yanılmasına yol açan bir şarkı. Akman’a göre de bas seslerinin yüksek olmasından dolayı rap olarak algılanıyor ama öyle olmadığını ifade ediyor. Tekerleme tarzı sözlerinden dolayı akılda kalıcılık sağlayan şarkı daha çok kitleleri içine alacağa benziyor.

Sözlerini Koray Albayrak’la birlikte yazdığı ve 12 Aralıkta Youtube aracılığıyla sevenleriyle buluşturan şarkıcı rekora gidecek bir izlenmeye imza atıyor. Bir ayda 92 milyon görüntülenme başarısına sahip.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan