Chrome Yüklenmiyor

Chrome Yüklenmiyor
Chrome Yüklenmiyor

Bilgisayarlar zaman zaman yapılan güncellemeler ile birlikte sorunlar vermektedir. Bunlardan biride chrome yüklenmiyor hatasıdır. Bilgisayarınıza chrome yüklemeye çalışırken son kademeye geldiğiniz hata alabilirsiniz. Biz size olası böyle bir hata aldığınız da size yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Chrome Yüklenmiyor Hataları

Chrome yüklemeye çalıştığınızda aşağıdaki hata kodlarını alabilirsiniz;

  • Hata 4 ; Bilgisayarınızda Chrome’un zaten yeni bir sürümü olduğu durumlarda meydana gelir.
  • Hata 7,12,13,35,57,102,103; yükleme esnasında yükleme belirsiz nedenlerden dolayı iptal oldu uyarısıdır.
  • Hata 31; Chrome yeniden yüklenemedi uyarısıdır.

Hangi Düzeltme Adımları İzlenmelidir ?

  1. Bilgisayarın Sabit Disk Sürücüsü Yeterli Alan Sorunu: Bilgisayarınız sabit sürücü diskini kontrol ederek Chrome için yeterli alan olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Geçici dosyalar, tarayıcı önbellek dosyaları veya eski belgeler ile programlar gibi gereksiz dosyaları silerek, sürücü diskte Chrome için yeterli alanı açınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Chrome’yi yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.
  2. Virüsten Koruma Programınız Kapatınız : Bazı virüsten koruma programları Chrome yazılımın yüklenmesini engelleyebilir. Kurulum işlemini başlatmadan önce virüs koruma programınızı kapatarak kurulumu tekrar deneyebilirsiniz.
  3. Chrome’u Tekrar İndirin : Chrome programını yüklemek için güncelleme veya yüklemeye yardımcı programı silmiş olabilirsiniz. Bu handikapı ortadan kaldırmak için site adresinden Chrome’yi tekrar indirin ve kuruluma başlayın.

Eğer belirtilen yollar ile çözüm bulunamadıysa bilgisayarda yönetici hakkına sahip kişiler ile iletişime geçerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Telefonuma Chrome İndiremiyorum

Mobil cihazlarınızda da aynı sorun mevcut ise bu durum genellikle mobil cihazlarınızda yeteri kadar alanın olmamasından kaynaklanabilir, telefonunuzda yeteri kadar alan yok ise Chrome tarayıcısı bu yüzden yüklenmeyebilir. Bunun için telefonunuzda yeteri kadar alanın olduğundan emin olunuz, şayet telefonunuzda yeteri kadar alan varsa bu durum bir diğer sebep olan telefonunuzda Chrome tarayıcısının yüklenmesine engel olan uygulamalardan kaynaklanabilir.

Telefonunuzda yabancı bir uygulama varsa, başkaları tarafından çok kullanılmayan uygulamalara yer veriyorsanız bu durum için telefonunuzdaki yabancı uygulamaları kaldırmak yeterli olarak gözükmektedir. Son bir ihtimal ise telefonunuzda arka planda çalışmakta olan uygulamaları durdurmak bu durumda yeterli olacaktır. Bunun için telefonunuzda çalışan arka plandaki uygulamaları çok rahat bir şekilde durdurmak için Clean Master programını kullanmanız sizler için yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan