Ehliyet Randevusu Yanlış Aldım Ne Yapmalıyım?

Ehliyet alma işlemlerinden köklü bir değişiklik yapıldığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştık. Bugün ise ehliyet için randevu alırken olası bir durumda yanlışlık yapmanız durumunda yapmanız gerekenler hakkında kısaca bilgiler vereceğim. Günümüzün teknolojisinde artık ehliyet alabilmek için gereken eğitimler tamamlandıktan sonra girilen sınavlardan başarılı not aldığınız takdirde ehliyetinize kavuşabilirsiniz. Ehliyetiniz için emniyetten gereken randevu alındıktan sonra, sizlere kursunuz tarafından verilen belgelerle emniyet müdürlüğüne giderek ehliyetinize kavuşabilirsiniz. Ehliyet için alacağınız randevu de şayet TC kimlik numaranızı yanlış girerseniz veya eposta adresinizi yanlış girersiniz doğrulama işlemi olmadığından dolayı randevunuz onaylanmaz. Randevu aldıktan sonra eposta adresinize gelecek olan doğrulama linkine tıklayıp randevun izle Başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz Lakin birçok kişi eposta adresini yanlış yazmaktadır ve bundan dolayı aynı TC kimlik numarasından bir tane randevu alındığından dolayı bir daha randevu alamamaktadır. Peki, bu durumda ne yapılması gereklidir ehliyet randevusu yanlış aldıysanız ne yapmalısınız?

Ehliyet randevusu yanlış aldıysanız ve bir daha alamıyorsanız mutlaka bu durumu emniyete giderek yetkili bir arkadaşa izah ederek ve ardından sizlere birinci dereceden yakın olan bir tanıdığınızın TC kimlik numarasını kullanarak onun izni ile birlikte randevu oluşturunuz. Randevu oluşturduktan sonra TC kimlik numarasını kullanmış olduğunuz kişiyle birlikte emniyete giderek ehliyet randevu işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Emniyete gittiniz vakit işlemi yapan memura bu durumdan bahsetmeyeceğim kesinlikle unutmayınız.

Eposta Adresini Yanlış Yazdım

 1. Ehliyet için randevu alırken eposta adresinizi yanlış yazdığınızdan dolayı doğrulama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmez.
 2. Sadece bir tane TC kimlik numarasına randevu alabildiğinizden dolayı farklı bir TC kimlik numarası kullanmanız gerekmektedir.
 3. Farklı olarak kullanacağınız TC kimlik numarası size en yakın olan bir kişinin TC kimlik numarası olmasına dikkat ediniz.
 4. Ehliyet için gittiğiniz gün bu durumu memur arkadaşlar bildirmeyi Kesinlikle unutmayınız.

30 Yorum

 1. Merhaba.. Ben randevu aldım ve para yattırdım ama randevu iptal etmek istiyorum olur mu? Ve para iade edilir mi acaba?

  1. Merhaba efendim, yapmış olduğunuz ödeme için ilgili kuruma dilekçe yazmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiyi memur arkadaşlardan öğrenebilirsiniz.

 2. Mrhb ben ayın 2 sine randevu aldım artık randevular emniyetten değil nüfus müdürlüğünden alınıyormuş şimdi benim aldığım onaylanan randevu emniyet üzerindeydi şimdi o randevu iptalmi olucak yoksa nüfus müdürlüğüne yansıyacakmı
  ‘ birde A2 ehliyetim var’ B ehliyetini alıcam sınavları geçtim dosyamızıda Aldık ödemem gereken miktar 654,70TL midir.

 3. Merabalar ben iki kez randevuyu iotal ettim yanlis oldugundan ayda sadece iki kez hakkimiz varmis peki abimin bilgilerini girerek islemimizi yapabilirmiyim

  1. Merhaba Yalçın Tabii abiniz adına randevu alarak ilgili tarihte ve zamanda ilgili birimde olmanız gerekmektedir bu durumu memur arkadaşa iletmeniz gerekmektedir.

 4. Ehliyet randevu alırken ilk başvurum bende yenileme yazmışım bir sakıncası var mı veya nasıl değiştirebilirim

  1. Merhaba, telefon numaranızı yanlış girmenizin herhangi bir önemi yok lakin randevu tarihinde ilgili memuru bu durumdan haberdar ederseniz sizler için iyi olacaktır.

  1. Merhaba, doğum tarihiniz pek önemli değil lakin bunu memura randevu günü belirmeniz gerekebilir.

 5. Merhaba ben randevumu aldım ama soyismim karakuş yanlislikla karakakuş yazdım soyisim yanlisliginda bir sorun olurmu yardimci olursaniz savinirim

  1. Merhaba efendim, herhangi bir sorun olmayacaktır. Randevu saatinde ilgili birimde olmanız yeterlidir, buradaki arkadaşlar sizin vereceğiniz kimliğe göre işlem yapmaktadır. Lakin sizler yine de internetten randevu alırken soy adınızı yanlış yazdığınızı dile getiriniz.

  1. Merhaba, telefon numaranızı eksik yazmanız herhangi bir sorun yaratmayacaktır. E-mail adresinize gelen doğrulama linkini tıklayınız ve randevuyu onaylayınız. Randevuyu onayladıktan sonra randevu tarihte telefon numaranızı eksik yazdığınızı memura belirtiniz.

  1. Merhaba Ömer, bildiğim kadarıyla her sınıf için ayrı ayrı ücret ödenmesi gerekmektedir. Zaten emniyete gittiğinizde sizlere nereye ne kadar para yatıracağınızı yazan bir kağıt vereceklerdir o kağıtta yazan yerlere gereken ödemeleri yaptıktan sonra sorunsuzca ehliyetinize kavuşabilirsiniz.

 6. mrhb. ben tüm sınavları geçtim ehliyetimi alacamda kursla görüştüm belli yerlere belli miktarda ücretler yatırmam gerekiyormuş ..herşeyi anladımda bu cemiyet parası nedir yaa kurs onlara 50 lira verirsem kendilerinin yatıracağını söyledi normaldeki fiyatıda 50 tl mi ?**…Ne yalan söyleyeym bu kurslar bizleri sömürüyo gibime geldi

  1. Merhaba efendim, sanırım kursunuz sizden birazcık daha pay koparmak istiyor. İlk defa duydum cemiyet parasını belkide bu sene gelmiştir dedim kendi kendime lakin emin olmak için dün ehliyet alan arkadaşımı arayıp sordum. Sadece 3 yere para yatırdığı söyledi aralarında cemiyet diye para yok dedi. Bankaya gittiğini ve ehliyet için gereken yerler için para yatırmak istediğini söylemiş Vakıf bankası da ona 3 tane hesap numarası vermiş. Ortalama 400 TL 100 TL 20 TL şeklinde ödeme yapmış. (Ortalama diğer masraflar da 535 TL kadar.)

 7. Ben yanlış girmedim bilgilerimi yalnız mail gelmedi ve bir gün sonra mail geldi lakin onaylamadığım halde almış görünüyorum 1 ay içinde 2 kez alamıyormuşum aileden birinin TC si ile tekrar randevu alabilir miyim

  1. Merhaba Ferdi, evet dediğiniz gibi randevu alabilirsiniz. Lakin sorun olmaması adına tanıdığınız ile beraber gitmenizi tavsiye ederim.

 8. merhabalar
  ben B sınıf ehliyet sahibiyim.
  Yeni ehliyete geçtim ve orada römork çekici belgemin eksik olduğunu gördüm.
  750 KG üzeri römork kullanmak için BE sınıfı ehliyeti almam gerekirmiş.
  Bunun için nasıl bir yol izlemem lazım
  Bu konuda bana yol gösteririseniz sevinirim

  1. Merhaba Hakan, römork eğitimini de alıp sertifika almanız gerekmektedir. Bunun için bir kurstan destek alabilirsiniz.

 9. Iki defa randevuyu yanlis girdim iptal ettim ayda sadece iki defa randevu alabiliyormusum ne yapmaliyim

  1. Merhaba, evet 2 defa randevu almanıza sistem izin vermemektedir. Bunun için bir tanıdığınıza randevu alınız ve o tanıdığınızla ilgili birime giderek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

  1. Merhaba, hayır herhangi bir sorun olmaz. İşlem yapılırken ilgili memura durumu söylerseniz bir sorun olmaz.

 10. Ben randevu aldım ve onaylandı ama benım dogım tarıhının yılını 1992 yerıne 1999 olarak yanlıs yazmısım sıkıntı olur mu

   1. Ben Randevu almıştım ama Tarihi yanış girdim ve iptal ettim ve sistem bana 1 ay içinde 2 randevu hakınız vardır dedi bende babamın üstüne randevu aldım bir sıkıntı olur mu ?

    1. Merhaba Yiğit, bu durumda babanız ile gitmeniz gerekecek ve işlemleri yaparken sizin işlemlerinizi yaptırması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı