En Az İnternet Harcayan Tarayıcı

En Az İnternet Harcayan Tarayıcı
En Az İnternet Harcayan Tarayıcı

Hayatımızın bir parçası olmuş olan internet ile artık öğrenmek istediğimiz birçok bilgiye rahatlıkla erişebilmekteyiz, istediğimiz yerden istediğimiz şekilde internete girmemiz konusunda bizlere yardımcı olan internet tarayıcıları sayesinde istediğimiz siteye erişim sağlamaktayız. Bugün ise merak edilen konulardan olan en az internet harcayan tarayıcılar ile artık sizlerde internete girerken daha az internet harcamanız durumunda kısa sürede tasarruf elde etmiş olabileceksiniz. Peki, günümüzde en fazla kullanılan ve en az internet harcayan tarayıcılar hangileridir? İlk etapta akıllara gelen Chrome tarayıcısı olmaktadır, evet Chrome tarayıcısı günümüzde en fazla kullanılan web tarayıcılarından biridir. Chrome tarayıcısında bulunan tasarruf modu sayesinde sizlerde bir internet sitesine girerken daha az internet harcayabilirsiniz. Mobil kullanıcılar için geçerli olan tasarruf modu sayesinde sizlerde tasarruf elde bilirsiniz.

Chrome Tasarruf Modu Nasıl Açılır?

  1. Chrome tarayıcısını açınız ve ardından sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokununuz.
  2. Açılacak olan seçenekler arasında alt kısımda bulunan Ayarlar seçeneğine dokununuz.
  3. Karşınıza Ayarlar kısmı açılacaktır bu kısımdan en altta bulunan Veri Tasarrufu seçeneğine dokununuz.
  4. Sağ üst köşedeki işareti yana kaydırarak Chrome’da tasarruf moduna geçiş yapabilirsiniz. Tasarruf modunu aktif etmeniz durumunda artık Chrome gireceğiniz sayfaları bağlanmadan önce optimize ederek sizlerin daha az internet harcamanızı sağlayacaktır.

Veri tasarrufu konusunda bir diğer tercih edilen tarayıcılardan olanı ise Opera Mini tarayıcısıdır. Mobil cihazlar için vazgeçilmez tarayıcı olan Opera Mini’yi Google Play’den rahatlıkla indirebilirsiniz, Opera Mini tarayıcısını indirdikten sonra Veri kazancını aktif hale getirmeniz durumunda sizlerde en az internet harcayan tarayıcı ile veri tasarrufu elde edebileceksiniz.

Opera Mini Veri Kazancı Nasıl Aktif Edilir?

  1. İlk etapta Opera Mini tarayıcısını açıp sağ alt köşede bulunan Menü işaretine dokunun.
  2. Ardından açılacak olan seçeneklerden en alt ortada bulunan Ayarlara dokunun.
  3. Gelen Ayarlar kısmından Tarayıcı sekmesinin hemen altında Veri kazancı işaretine dokunun.
  4. Bu kısımı etkin duruma getirmeniz durumunda ve diğer ayarları kendinize göre ayarlamanız durumunda veri tasarrufuna şimdiden başlayabilirsiniz.

Opera tarayıcısından sonra bir diğer en az internet harcayan tarayıcılar arasında bulunmakta olan Puffin tarayıcısıdır. Puffin tarayıcısı ile sizlerde kısa sürede veri tasarrufu elde ederek internet paketinizin çabuk bitmesinin önüne geçebileceksiniz. Puffin tarayıcısının birçok özelliği ile artık internete erişmek daha kolay bir hale gelecek, Puffin tarayıcısını Google Play’den veya App Store üzerinden direk olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Puffin Tarayıcı ile Veri Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Puffin tarayıcısı mobil kullanıcılar için yarı veri tasarrufu olarak gelmektedir. Yani sizler Puffin tarayıcısını kullanmanız durumunda zaten bir veri tasarrufu elde etmiş olacaksınız, lakin bu ayarı isterseniz kapatabilir ve isterseniz de en iyi hale getirebilirsiniz. Bunun için;

  1. Puffin tarayıcısını açınız, sağ üst köşede bulunan Ayarlar işaretine dokununuz.
  2. Karşınıza direk olarak veri tasarrufu seçenekleri çıkacaktır buradan işaretli olan Mobil veriler kısmını Her zaman yaparak daha iyi bir tasarruf elde edebilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan