Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma

Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma
Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma

İnsanlar eski telefonlarını yenileri ile değiştirdiği zaman en çok zorlandıkları alan ise mevcut telefon rehberini yeni cep telefonuna aktarma olarak ortaya çıkıyor. Eski zamanlarda bu gibi birçok işlem insanları uğraştırır ve vakitlerini resmen çalardı. Tek tek isimleri cep telefonuna girmek birçok insan için tam bir işkence sayılabiliyor. Bu gibi durumlarda ise insanlar daha farklı alanlar ve yöntemler arayışına girebiliyorlar. Özellikle de yakın zamanda gelişen ve üretilen modeller ile bu sorun artık sorun olmaktan çıkmış sayılıyor. Birçok insan böyle bir durum karşısında nasıl bir işlem yapacağını bilmez. Bu gibi durumlarda ise çeşitli yollar ile eski cep telefonunda kayıtlı olan numaraları yeni cep telefonuna aktarma tercihleri vardır.

Rehber Aktarmak İçin SD Kart Kartınızı Kullanın

İnsanlar eski cep telefonlarında SD kart olması durumunda mevcut rehberini içe aktar diyerek SD kartı yeni cep telefonuna takarak buradaki mevcut numaraları tekrardan aktarma yöntemi işe kayıt edilebilir. Bu tercihi yapabilmek için eski ve yeni cep telefonunun da harici bellek kaldırma özelliği olan modellerden birisi olması gerekir. Kullanıcılar herhangi bir dosyayı transfer eder gibi numaraları içe aktar diyerek belleğe taşımalıdır. Bu taşıma sonrasında yeni cep telefonuna takılan SD kartın içerisinden bir numara dışa aktar seçeneği ile yeni cep telefonu rehberine kayıt ettirilir.

Android Rehber Aktarma Programı

Android cihazlarda rehber aktarma programı zaten telefonun kendi özelliğinde bulunmaktadır, bunun için rehber aktarma uygulamasına gerek duymadan bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Rehber aktarma işlemi için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  1. Eski cihazınızdan yani hangi telefondan numaraları aktarmak istiyorsanız o telefonunuzun rehberine gidiniz.
  2. Burada sağ üst köşede bulunan seçenekler bölümünden Dışa Aktar / Al gibisinden bir seçenek olacaktır. Veya birçok telefonda rehber yedekle seçeneği olarak gözükmektedir.
  3. Bu seçeneğine tıkladıktan sonra nereye aktarılacağını seçiniz, dahili depolama bölümü seçiniz.
  4. Ardından telefonunuzun dahili depolama bölümüne aktarmış olduğunuz dosya yer alacaktır. Bunu USB kablo yardımı ile yeni telefonunuza aktarınız.
  5. Yeni telefonunuzdan Rehber bölümüne giderek buradan İçe Aktar diyerek rehber aktarma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

İşletim Sistemlerinde Kayıtlı Hesap Yolu İle Transfer

Gelişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte özellikle akıllı cep telefonları kullanımı hızla artıyor. Bu kullanım sonrasında özellikle Android ve IOS işletim sistemine ait olan cep telefonlarından Google hesabı açmak yeterli olacaktır. Bu hesabın aktif olarak cep telefonundan açıldıktan sonra senkronizasyon yaparak bu mail hesabına numaralar kayıt edilir.

Bu işlem eski cep telefonunda yapılarak telefon rehberi hiçbir kayba uğratılmadan aktarılması mümkündür. Bu seçeneğin ardından yeni cep telefonunda Google hesabı açılarak mevcut senkronizasyon seçeneği ile birlikte rehber tamamen herhangi bir kayba uğramadan yeni telefona rehberine aktarılabilir. Bu güncelleştirme ile birlikte binlerce cep telefonu numarası anında yeni telefonun rehberine aktarılabilir ve gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan