Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook Arama Geçmişi Silme
Facebook Arama Geçmişi Silme

Her gün daha fazla kullanıcının yeni bir uğrak adreslerinden olmaya devam eden Facebook’ta bugün en önemli bilgilerden olan arama geçmişi hakkında bilgiler vereceğim. Sosyal medya günümüzde milyonlarca insan tarafından bazen maddi kazanç içi bazen eski dostları bulabilmek için var. Ayrıca zaman ve mekana bağımlı kalmadan kullanabilmek de sosyal medya kullanıcılarını arttırmaktadır. Kullanırken farkında olunsa da olunmasa da her teknoloji aracı birçok şeyi kaydeder. Facebook da bu işlemi yapar. Yaptığımız her işlem, arama yapılan her kişi hareket dökümü kısmına kaydolur. Bunu yapmasındaki amaç tekrar dönüş yapıldığında yapılan aramaları görmektir.

Nasıl Silebilirim?

  • Aranan kişi bazen arama listesinde gözükmesin, gelecek aramalarda da önümüze çıkmasın isteriz. Bu işlem için sırasıyla;
  • Facebook ana sayfasına tıklanır.
  • Çıkış yapılan yerden, sağ üst köşedeki ok işaretinden “Hareketler Dökümü” kısmı seçilir.
  • “Hareketler Dökümü” sayfasının sol tarafında yer alan yer imlerinden “Daha Fazla” seçenek butonuna tıklanır.
  • Genişleyen seçenekler arasından “Ara” seçeneği seçilir.
  • Açılan sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklanır ve açılan pencereden yine “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklanır ya da silmek istenilen geçmişin üstüne gelerek te çarpı işaretinden seçilen geçmiş tek tek de silinebilir.

Facebook Arama Geçmişini Geri Getirmek

Herkesin merak ettiği konulardan olan Facebook arama geçmişini geri getirme işlemi hakkında bugün sizlere bazı aydınlatıcı bilgiler vereceğim. Öncelik olarak Facebook’ta silinen verileriniz herhangi bir yere yedeklenmemektedir. Bunun için ne mesajlarınız geri getirebilir ne de Facebook arama geçmişinizi geri getirebilir. Bundan dolayı silinen Facebook arama geçmişinizi herhangi bir şekilde geri getirmeniz mümkün değildir. İnternette yer almakta olan çeşitli programlardan uzak durmanız sizlerin Facebook hesabı güvenliği için en iyi seçeneklerden olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan