Facebook Güvenlik Sorusu Kırma

Facebook Güvenlik Sorusu Kırma
Facebook Güvenlik Sorusu Kırma

Günümüzün Facebook kullanıcılarının hesap güvenliği için kullanmış olduğu güvenlik sorusu sayesinde herhangi bir şifre unutulma gibisinden bir olay yaşanırsa oluşturulmuş olan güvenlik sorusu sayesinde kolaylıkla hesap geri alınabilir. Bugün ise sizlere Facebook güvenlik sorusunun cevabını unutan kişilerin faydalanması adına paylaşacağım bu yazı sayesinde Facebook güvenlik soru kırma yönteminden bahsedeceğim. Facebook güvenlik sorusu nasıl aşılır?

Art niyetsiz olarak kendi kişisel facebook hesabının erişim bilgilerini kaybeden kişiler, farklı hile yöntemlerinde çare aramaktadır. Ne yazık ki bu durum, farklı beklentileri olan insanları, fazlasıyla ilgilendirir hale gelmiştir. Gerçekten mağduriyet yaşayan kişiler ise, birçok yöntemlerle kendi bilgilerini hatırlamaya çalışması gerekir. Bu durumlarda kişisel liste hesabından ve ya mail adresine aktif olarak giriş yapabilen kişiler kolaylıkla değiştirebilirler. Annenizin kızlık soyadı, en sevdiğim öğretmenim gibi cevapları, akılda kalıcı ve net bir şekilde cevaplamak gerekir. Tabi kimsenin bilmeyeceği şifrelerinizi yanınıza eklemeyi de unutmamak lazımdır. Kişilerin giriş yapamadıkları hesapları geçici olarak kapatıldığında diğer güvenlik duvarı, arkadaş listesi sorma devreye girmektedir.

Çözüm yolu var mı?

Güvenlik sorunu cevapla örneğine, çalınan hesabı geri alabilmek için unutulmaz bir cevap vermek sizinle aynı bilgileri ortak bilen kişilere karşı da korumak olabilir.

Örneğin;

– Birinci sınıf öğretmeninin soyadı neydi? Sorusuna öğretmenin soyadı ve hesaba ek bağlantılı mevcut şifre girilebilir. Bu farklı amaçlarla ulaşılmayı engellemektedir. Farklı yaklaşımlar ile facebook güvenlik sorusu kırma çabası içerisine girenler için ne yazık ki gelişen teknoloji sayesinde birçok ileri düzey uygulamalar çare olmaktadır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan