Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

2009 yılında ülkemize büyük bir etki yaratmış olan Facebook kısa sürede büyüyerek herkesin kulanmış olduğu sosyal medya platformu haline geldi. Buna nazaran her geçen saniye daha fazla özellik ekleyen Facebook ilk etapta ücretsiz olmasıyla birlikte herkesin kullandığı ve bir türlü vazgeçemediği sosyal ağlardan biri oldu. Diğer sosyal ağlara öncülük yapan Facebook ilerleyen zamanlarda hesap dondurma sayesinde insanların hesaplarını geçici süreliğine kapatma yetkisini de devreye soktu. Bununla yetinmeyen Facebook daha fazla gelişerek artık hesap silme işlemini aktif hale getirdi. Bugün ise sizlere Facebook’ta hesabınızı silmek istiyorsanız nasıl yapacağınıza dair bilgiler vereceğim. Facebook’ta hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim? Facebook hesabınızı tamamen silme işlemine başlamadan önce bunun geri dönüşü olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Facebook hesabınızın tamamen silinmesini istiyorsanız 2 hafta boyunca hiçbir işlem yapmamanız gerekmektedir.

Facebook Hesap Silme İşlemi

Facebook ana sayfasında sağ üste tıklıyorsunuz. Oradan “Ayarlar” a giriyorsunuz. Ayarlardan sonra “Uygulamalar” a tıklıyorsunuz. Açılan sayfada sizin uygulamalarınız karşınıza çıkmaktadır. Bu uygulamalarınızı tek tek iptal ediyorsunuz. Daha sonra google da açtığınız bir sayfada ” Facebook hesabı tamamen kapat ” yazıyorsunuz karşınıza bir link çıkıyor ve sizin hesabınıza bağlanıyorsunuz. Onay için size soru soruluyor “Hesabı sil” seçeneğini işaretliyorsunuz ve hesabınız silinmiş oluyor. Unutmayın 2 hafta boyunca hesabınıza giriş bile yapmayacaksınız yoksa hesabınız aktifleşir.

Facebook Hesap Silme Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account#_=_

Sizlerde yukarıdaki linki kullanarak Facebook hesap silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için, hesap silme işlemini başlattıktan sonra 2 hafta kadar silinme süresini beklemeniz gerekmektedir. Bu işlem güvenlik için uyarlanmaktadır, facebook hesabınızın tamamen sistem tarafından kalıcı olarak silinmesi 2 hafta kadar sürmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan