Facebook Hesap Patlatma

Facebook Hesap Patlatma
Facebook Hesap Patlatma

Günümüzün en büyük iletişim ağları haline gelen Facebook kendine eklemiş olduğu özellikler sayesinde artık mobilden kullanılmak konusunda çok iddialı bir hale geldi. İstediğimiz yerden istediğimiz şekilde Facebook’a erişmemize izin vermekte olan Facebook yönetimi bu şekilde bizlerin kolaylığını düşünmektedir. Bugün ise sizlere Facebook hesap patlama konusunda bazı alternatif yollardan bahsedeceğim.

Facebook patlatmanın kaynakları vardır.

  1. Facebook kaynaklı açıklar, hatalar ile hesap patlatılması.
  2. Hesap patlatma programları.
  3. Hesap sahibinin bilgisiz olması

Facebook Kaynaklı Hesapların Çalınması

Her geçen gün gelişen teknolojinin, yeni çıkan sitemlerinin kullanılması test sürecinde gözden kaçmış açıkları beraberinde getiriyor. Bu yüzden hesabınızın patlaması genelde az da olsa bir ihtimal vardır. Test ekiplerinin olduğu kadar birde bunları açığını arayan ekip veya bu hizmeti veren firmalar bulunur. Bu yüzden bunları engellemek için güçlendirilmiş şifrelerde yani karmaşık şifre yapmanızda fayda vardır.

Facebook Patlatma Programı

Direk hesabı yazıp şifreyi veren programlar yok. İnternet de dolaşan bu tür programlar sahte programlardır. Programın içine konulmuş bir sürü virüs vardır bu virüsler sayesinde bütün hesaplarınız patlatılabilir. Basit mantıkla yapılmış programlar vardır. Unuttuğunuz şifreleri güvenlik sevileri az olan şifreleri çözebilir. Bunun haricinde ek bir bilgi vereyim, bir kişi kullanmış olduğu @hotmail – @outllok.com adresine uzun zamandır giriş yapmıyor ise bu durumda siz o hesabı tekrardan aynı kullanıcı adını kullanarak kayıt olarak kendi üzerinize alabilirsiniz. Kendi üzerinize aldıktan sonra hesabı tekrardan Facebook >> Şifremi Unuttum yaparak hesabı patlatabilirsiniz.

Hesap Sahibinin Bilgisizliği

En önemli maddelerden biridir. Anti virüsler internet üzerinde en bilinçsiz tabakayı korumayı sağlayacak bir yazılımdır. Şunu hiç bir zaman unutmayın internet üzerinde güvenlik yüzde yüz sağlanamaz. Örneğin bir hacker sizin bilgilerinizi patlatmak istiyorsa güvenliğin hiç bir önemi yoktur. Ayrıca son olarak Facebook hesabınızın birileri tarafından patlatılmamasını istiyorsanız Facebook’ta yer alan Güvenlik kısmındaki ayarları aktif etmeniz durumunda sizlerin hesabınızın daha fazla güvende olacağının garantisi verilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan