Facebook Messenger Olmadan Mesajlar Nasıl Okunur?

Facebook Messenger Olmadan Mesajlar Nasıl Okunur?
Facebook Messenger Olmadan Mesajlar Nasıl Okunur?

Facebook uygulamasının çıkmasının ardından Facebook yöneticileri yeni getirmiş olduğu alt yapıyla birlikte artık Facebook Messenger uygulamasını zorunlu hale getirdi. Yani her mobil Facebook uygulamasını kullanan kullanıcılar, Facebook üzerinden mesajlarına erişmek isterse Facebook yöneticileri Messenger uygulamasını indirilmesini istemektedir. Peki günümüzde Facebook mesajlarımıza erişmek istiyorsanız illaki Messenger uygulamasını indirmek zorunda mıyız? Hayır, Facebook Messenger uygulaması olmadan mesajlarınızı okumak istiyorsanız, Messenger olmadan mesajları açmak istiyorsanız bazı alternatif yollar sayesinde bunu başarabilirsiniz. Facebook Messenger uygulaması olmadan mesajları okumak için ilk olarak telefonunuzun tarayıcısını kullanmanız yeterli olacaktır. Telefonlarınızdan sıkça kullanmış olduğunuz herhangi bir tarayıcı açıp mbasic.facebook.com adresine giderek buradan direk olarak Messenger uygulamasına ihtiyaç duymaksızın mesajlarınıza erişebilirsiniz.

Facebook Messenger Kurmadan Mesajları Açmak

  1. Telefonunuzda sıkça kullandığınız tarayıcı hangisi ise (ben Chrome ve Opera tarayıcısını tercih ediyorum) o tarayıcı açınız.
  2. Telefonunuzdan açmış olduğunuz tarayıcının üst kısmına yani adres satırına mbasic.facebook.com adresini giriniz.
  3. Karşınıza giriş yapmanız istenilecektir, buradan Facebook bilgilerinizi kullanarak giriş yapınız.
  4. Ardından eski görünüme sahip olan Facebook görüntüsüyle karşı karşıya geleceksiniz.
  5. Facebook Messenger Kurmadan Mesajları Açmak

    mbasic.facebook.com adresine girdiğiniz zaman Mesajlar kısmına dokunarak mesajlarınıza çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz.

Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak

Facebook Messenger uygulaması olmadan mesaj gönderme veya mesajları okumak istiyorsanız bunun için sizlerde kullanmış olduğunuz tarayıcıda ufak bir işlem yapmanız yeterlidir. Bunun için birçok alternatif yollar mevcut, Facebook Messenger olmadan mesajlaşmak için ilk olarak telefonunuzdan Chrome veya Mozilla tarayıcılarından birini açınız. Ardından hiçbir siteye girmeden sağ üst köşeden sağ üst köşedeki seçeneklere dokununuz. Buradan Masaüstü sitesi ise seçeneğine dokunarak Masaüstü görünümünü aktif hale getiriniz. Ardından facebook.com adresine giderek buradan Messenger uygulamasına gerek duymadan mesajlaşabilirsiniz.

Facebook Messenger Kullanmadan Mesajlaşmak

Kullanmış olduğunuz tarayıcıdan masaüstü sitesi iste işaretini işaretlediniz takdirde Facebook’un masaüstü versiyonunu göreceksiniz. Buradan rahatlıkla tıpkı bilgisayarda Facebook kullanıyormuş gibi Messenger uygulamasına ihtiyaç duymadan Facebook’ta mesajlaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Benim adım nazli - 9 Nisan 2019 - 18:49

Seni çok seviyorum