Facebook Minnettar İşareti Nedir?

Facebook Minnettar İşareti Nedir?
Facebook Minnettar İşareti Nedir?

Facebook milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandıktan sonra kısa sürede geliştirmelerini sürekli olarak arttırmıştır. Her geçen saniye daha fazla kullanıcıya erişen Facebook, her geçen saniye de kendine yeni bir özellik eklemektedir. Anlık olarak milyonlarca kişinin faydalandığı Facebook uygulamasında bugün sizlere yeni eklenen emojilerden biri olan Facebook minnettar emojisinin ne işe yaradığına dair neden eklendiğine dair kısa bilgi vermek isterim. Geçtiğimiz aylarda büyük bir güncelleme yapan Facebook artık gönderi hakkında düşüncelerimizi kolaylıkla ifade edebilmemiz adına “Sadece Beğen, Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün ve Kızgın” anlamlarını ifade eden emoji eklemişti. Buna istianeden yeni eklenen emojilerden biri de Facebook minnettar emojisidir.

Dünya çapında her yıl kutlanılmakta olan özel günlerden biri de Anneler günüdür. Facebook Anneler gününe dikkat çekmek amacıyla Facebook minnettar butonunu eklemiş durumda. 12 Mayıs 2017 tarihinde gelen bu özellik büyük bir ihtimalle 14 Mayıs 2017 Anneler gününden sonra kaldırılacaktır. Facebook minnettar butonunu kullandığınız vakit ekranınızda farklı bir çiçek açacak ve kısa sürede bu çiçek yok olacaktır.

Facebook ifadeler kısmına eklenen bu minnettar işaretini kullandığınız da sizlerin de ekranında çiçeklerin açmasını istiyorsanız o halde sizlerde Facebook uygulamasından Facebook minnettar ifadesini kullanmanız yeterlidir.

Facebook’a Yeni Eklenen Minnettar Simgesi

Sosyal medya platformları içerisinde haklı bir yerde olan Facebook, kullanıcılarına yeni güncellemeler ile sık sık yeni uygulamaları buluşturuyor. Her geçen an yeni özellikler ile kullanıcının karşısına çıkan Facebook’un yeni eklentisi olan minnettar simgesi birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor.

Minnettar Simgesi Ne Anlama Geliyor?

Yakın bir geçmişte yeni güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkan Facebook, kullanıcıların duygu halini gösteren beğen, inanılmaz, muhteşem, kızgın ve üzgün anlamlarını ifade eden emojilerin yanına bir de minnettar emojisini eklemiştir. Bilindiği gibi tüm dünyada kutlanan önemli günlerden birisi de anneler günüdür. Facebook kullanıcıların anneler gününe dikkatini çekmek amacı ile Facebook minnettar butonunu ekleyerek kısa süreli bir farklı buton ile hizmet vermeye devam edecek. 12 Mayıs 2017 tarihinde kullanıma açılan minnettar simgesi büyük ihtimalle 14 Mayıs 2017 tarihine denk gelen Anneler gününden sonra kullanımdan kaldırılacaktır. Facebook minnettar simgesini kullanan kullanıcılar butona basmaları ile birlikte kısa bir süre ekranda bir çiçek açacak ve bu çiçek belli bir süre sonra yok olacaktır. Facebook kullanımı açısından farklı bir havanın yaratılmasına yardımcı olan minnettar simgesi dünyadaki tüm annelerin anneler günü için tasarlanmış özel bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Güncellemeler ile yeni yeni emojileri kullanıcıların kullanımına kazandıran Facebook anneler gününü unutmayıp böyle bir emojiyi kullanıma sunması ile birçok kişinin takdirini kazandı.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan