Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Facebook, son zamanların en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Bilgisayar, tablet ve cep telefonları olmak üzere çeşitli cihazlarda kullanılabilmesi, facebookun popülerliğini arttırmaktadır. Herkesin kendi e-mail hesabı ve şifresiyle güvenilir olarak giriş yapıp kullandığı facebookta yaşanan en büyük sıkıntılardan biri, kullanıcıların şifresini unutup hesaplarına giriş yapamamalarıdır. Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım? Diyenler, birkaç adımda şifresini sıfırlayabilerek yeni şifre alabilmektedir. Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım? Diyen birisi, şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak, sistemde kayıtlı olan e-posta adresine yeni şifre gönderilmesi talebinde bulunmalıdır. Bu talepten sonra sistem, kişinin e-mail adresine yeni şifre göndermektedir. Bunun üzerine kişi, güvenlik açısından şifresini tekrar değiştirebilir. Facebook şifresini unutanların, şifresini tekrar alabilmesi için, sistem üzerinde kayıtlı olan e-mail adreslerinin şifresini de bilmesi gerekmektedir. Eğer e-posta adresinin şifresi de unutmuşsa, facebook, kullanıcılara farklı seçenekler sunmaktadır. Telefon numarasıyla doğrulama, bu seçeneklerden birisidir. Paylaşım, iletişim ve haberleşme aracı olarak en yaygın kullanılan sosyal paylaşım platformu facebook, şifresini unutanlara, kullanıcıların hesaplarını rahatlıkla kullanabilmesi açısından güvenli ve basit seçenekler sunmaktadır.

Kimlik İle Facebook Hesabınızı Geri Almak

Facebook’ta şifresini unutmuş olduğunuz hesabınız için kimlik göndererek hesabınızı tekrardan aktif ederek şifre sıfırlama işlemini yapmanız durumunda hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

  1. İlk olarak şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızın kullanıcı adını veya cep telefonunuzu kullanarak aşağıdaki formu doldurarak kimlik gönderiminde bulunun.
  2. https://www.facebook.com/help/contact/183000765122339
  3. Bu adresten sizden istenilen bilgileri doldurarak kimlik gönderme işlemini tamamlayınız. Daha sonrasında tarafınıza gelecek olan telefon numaranıza (genelde kayıtlı olan eposta adresinize) cevaba göre adımlarınızı yürütünüz.

Facebook şifrenizi kimliğiniz ile birlikte geri alabilirsiniz tarafınıza gelecek olan Eposta adresindeki talimatlara uyarak bu şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan