Facebook’ta Arkadaş Ekle Butonu Nasıl Kaldırılır?

Facebook’ta Arkadaş Ekle Butonu Nasıl Kaldırılır?
Facebook’ta Arkadaş Ekle Butonu Nasıl Kaldırılır?

İnternette en sık kullanılan sosyal medya ağlarından olan Facebook, birçok özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. En aktif kullanılan platformlardan olan Facebook, son güncellemesi ile birlikte canlı yayın özelliğini de bünyesine ekleyerek rakit platformlara fark atmış durumdadır. Facebook’u farklı kılan önemli özelliklerinden biri ise kullanıcılara gizlilik konusunda birçok imkân sağlamasıdır. Öyle ki kişisel hesabınıza istediğiniz taktirde arkadaşlarınız dışında size mesaj gönderilmesini engelleyebilir hatta arkadaş ekleme butonunu devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede sizi rahatsız eden veya tanımadığınız kişilerin size arkadaşlık isteği göndermesini engellemiş olacaksınız. Peki, Facebook’ta Arkadaş Ekle Butonu Nasıl Kaldırılır? Öncelikle var olan Facebook hesabınıza şifrenizi ve mail adresini yazarak giriş yapınız. Daha sonra açılan ana sayfa ara yüzünün sağ üst köşesinde bulunan arkadaşlık isteği, mesaj ve bildirimlerin bulunduğu kısma gelerek, buradaki anahtar görünümlü simgeyi tıklayınız. Açılan kutucuktan Diğer Ayarları Gör sekmesine tıklayarak, Gizlilik Ayarları ve Araçları kısmına yönlendirileceksiniz. İkinci sırada bulunan Benimle Kimler İletişim Kurabilir? Sorusunun hemen yanında bulunan sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir? Kısmına geliniz.

Burada sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir sorunu herkes olarak işaretlenmiş durumda olmalı. Bu sekmeyi tıklayarak, buradaki herkes kutucuğu yerine Arkadaşlarımın Arkadaşları kutucuğunu işaretleyiniz. İşaretlemenin hemen ardından mavi bir tik görünecektir ve bu tik artık size yalnızca arkadaşlarınızın arkadaşlarının size arkadaşlık isteği gönderebileceği anlamına gelmektedir.

Facebook Arkadaş Ekle Butonu Görünmüyor, Ne Yapabilirim?

Facebook’ta Arkadaş Ekle Butonu Nasıl Kaldırılır? Sorusundan sonra merak edilen diğer bir soru, arkadaş ekle butonun tekrar nasıl aktif edileceğidir.

  1. Yine giriş yaptığınız Facebook sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan anahtar simgesine tıklayınız.
  2. Daha sonra buradan Diğer Ayarları Gör kısmına tıklayınız.
  3. Yönlendirildiğiniz Gizlilik Ayarları ve Araçları sayfasında yer alan Benimle Kimler İletişime Geçebilir? Sorusunun yanındaki kutucuğu Arkadaşlarımın Arkadaşları seçeneğinden, herkes seçeneğine çeviriniz.

Bu adımlarından ardından mavi tik işaretini gördüyseniz, işlemi tamamladınız demektir. Artık size Facebook ağını kullanan herkes arkadaşlık isteği gönderebilecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, arkadaş ekleme butonunu iptal etseniz dahi arkadaşlarınız arkadaşları size yine de istek gönderebilir, bunu Facebook üzerinde iptal etmek mümkün değil.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan