Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ile ilerleyen sosyal medya programları rakiplerinin önüne geçebilmek için tüm kullanıcılarına çeşitli uygulamalar özelliği sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de son olarak canlı yayın yapma özelliği. Bu sayede bulunduğunuz anlık görüntüleri canlı olarak kişiler ile paylaşabiliyorsunuz. Canlı yayın yapma özelliği ise Facebook kullanıcıları için aktif olmuş durumda, kısa sürede bütün kullanıcılar için geçerli olmakta olan Facebook canlı yayın özelliğini hemen sizlerde kullanabilmek için telefonlarınıza Facebook uygulamasının son sürümünü indirmeniz yeterli olacak ve sizlerde Facebook canlı yayın yapmaya başlayabileceksiniz. Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için kameraya sahip olan bir mobil cihazınıza ihtiyacınız vardır bunun haricinde kameraya sahip olan bilgisayar veya laptop yeterli olacaktır. Dilerseniz hem mobilde hem de bilgisayarınızda sizlerde canlı yayına başlayabilirsiniz. Peki, Facebook üzerinden canlı yayın nasıl yapılır?

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  1. Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için akıllı cihazlardan facebook uygulamasına girin.
  2. Açılan sayfanızda facebook son güncel halinde ise canlı yayın özelliği otomatik olarak aktifleşmiş olacak.
  3. Bu özellik aktifleşmiş ise alt bölümde ‘Yeni! Canlı video kaydet paylaş’ seçeneği karşınıza çıkacak.
  4. Devam butonuna basarak paylaşım yapacağınız hedef kitleyi seçin son adımda ‘Canlı videonu açıkla’ kısmına yapacağınız canlı yayının ismini yazıp paylaşım yapabilirsiniz.

Canlı yayın yaptıktan sonra bir süre sonra sizler silmezseniz yapmış olduğunuz canlı yayın normal bir video olarak profilinizde paylaşılır, yani takipçileriniz sizlerin önceden yapmış olduğu canlı yayınlara ulaşabilir. Bu durumdan rahatsız oluyorsanız, canlı yayını bitirdikten sonra canlı yayını profilime kaydet özelliğini pasif hale getirirseniz canlı yayınınız profilinizde video şeklinde yayınlanmaz.

Facebook’ta Canlı Yayını Nasıl Kayıt Ederim?

Facebook üzerinde yapmış olduğunuz canlı yayını kayıt etmek istiyorsanız, canlı yayın bittikten sonra profilinizde mevcut olan canlı yayının bir kopyasını yayınlamanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında yayınlanan yayını sadece ben yapıp ardından mevcut videoyu bilgisayarınıza sağ tıklayıp indir yaparak video indirme işlemini kolaylıkla başlatabilir ve böylelikle Facebook canlı yayını kayıt etmiş olursunuz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan