Facebook’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Facebook’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Facebook’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Facebook, durum ve görsel paylaşımların yapıldığı bir alandır ve buna ek olarak getirmiş olduğu hikaye ile daha farklı bir alana dönüşmüş olan Facebook’ta hikaye nasıl paylaşılır? Facebook güncellemesi ile yeni özellikler getirilerek kullanıcılarına avantaj sağlar. Uygulama üzerinde metin durum paylaşımı yaparken aynı zamanda video ve fotoğraf paylaşımları da yapılabilir. Uygulama üzerinde farklı paylaşım özellikleri, efektleri ve ayrıntıları vardır. Geçmiş paylaşımları hatırlatan özellikleri ile hikayeleri ve fotoğrafları tekrardan paylaşma imkanı verilmiştir.

Facebook PC ve mobil uygulamalar üzerinden giriş yapılabilen bir platformdur. İstediğiniz yerden rahatlıkla girebileceğiniz bir yerdir. Dünyanın her yerinden kullanıcısı olan ve kullanım olarak ilk sırayı yer alan uygulamadır. Kullanıcı sayısındaki fazlalık uygulamaya birçok özelliğinde eklenmesinde etkili oluyor. Peki o halde, Facebook’ta hikaye nasıl paylaşılır?

Facebook Hikaye (Anı) Paylaşımı

Facebook üzerinde geçmiş zamanlarda paylaşılan fotoğraf ve video görsellerinin birkaç yıl sonra hatırlatılması için getirilmiş bir özelliktir. Kişiler bu anılarını isterlerse paylaşabilir. Facebook tarafından kullanıcılarına bu günler hatırlatılır. Kişiler tercihlerine göre istedikleri kişilerle paylaşarak etiketleme yapabilir.

Facebook sistemi otomatik olarak kullanıcıları için bu hikayeleri tek bir kısa video altında toplar ve gönderir. Günlük olarak bu hikayeler sistem tarafından gönderilir. Paylaş sekmesinden içeriği kendi profilinizde paylaşabilirsiniz. Herkese açık olan paylaşımlar ve arkadaşlara açık olan paylaşımlarda otomatik olarak ana sayfada yayınlanır. Paylaşımlar sadece kişilere özel açılmış ise kişiler bu paylaşım özelliğini arkadaşlarına açarak hikayesini paylaşabilir.

Hikaye Paylaşım Ayarları

Facebook tarafından gönderilen paylaşımların ayarlarını sağ üst bölmeden ayarlayabilirsiniz. Paylaşımlar herkese, arkadaşlar, sadece ben ve özel olarak belirlenmiştir. Hikayelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak için bu ayarı arkadaşlar yaparak paylaş sekmesinden ana sayfa da paylaşabilirsiniz. Ana sayfada paylaşımın görülmesi yapılan ayara göre değişir. Belirlediğiniz kişiler dışında kimse paylaşımı göremez. Özel ayarları ile hikayeleri kişileri etiketleyerek görmelerini sağlayabilirsiniz.

Hikayeler günlük olarak gönderilir. Geçmiş zamanda o gün içerisinde bir fotoğraf ya da metin paylaşımı yaptı iseniz size bildiri olarak gelecektir. Video içerikleri de gönderilir. Paylaşım yapmak için ayar kontrolü yapmanız gerekir. Hikaye paylaşımı yapıldıktan sonra listenize ekli olan kişilerin görmesini istiyorsanız ayarı arkadaşlar olarak ayarlamanız gerekir. Herkesin görmesini istiyorsanız paylaşım ayarını herkes olarak belirlemeniz yeterli olacaktır.

Facebook paylaşım ayarları için hesap ayarlarından da işlem yapılabilir. Hesap ayarlarında paylaşım içeriklerini kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz. Facebook günlük olarak hikayelerinizi gönderdiğini kısa video şeklinde diğer üyelerinde görmesini sağlayabilirsiniz. Uzun zamandır Facebook kullanıcısı iseniz günlük olarak hikaye gönderimi fazla olacaktır. Özel günlerde ve kişiye özel paylaşımların tekrar hatırlanması için sistem tarafından paylaşılması için kullanıcılarına gönderilir.

Facebook’ta hikaye paylaşımını bu şekilde sizlere detaylı bir şekilde özet geçmiş olduk, Facebook’ta hikaye paylaşımı hakkında merak ettiğiniz diğer konuları bizlere alt kısımdan ileterek kısa sürede çözümlere ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan