Facebookta Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma

Facebookta Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma
Facebookta Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma

Facebook, dünya genelinde 1 Milyar kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesidir. Facebook 2006 yılında Mark Zuckernberg tarafından kurulmuştur. İlk kurulduğunda diğer insanlarla iletişime geçmelerini sağlamak ve bilgi alış verişinin yolunu açmak amacı ile kurulan Facebook kısa sürede internetin gelişmişliği ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Anlık olarak mesajlaşmayı, durum, video ve fotoğraf paylaşımı yapılmasını sağlamaktadır. Son gelen özelliği ise canlı yayın açma özelliğidir. Canlı yayın açma sayesinde insanlar anlık olarak birbirleriyle etkileşime geçebiliyor ve o an ne yaptıklarını direkt olarak anlatabiliyor.

Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook’ un iyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri de bulunmaktadır. Kötü amaçlı kişiler tarafından rahatsız edilme sorununa karşı engelleme seçeneği vardır. Kişiyi engellediğiniz takdirde bir daha kişi sizinle kesinlikle etkileşime geçemeyecek, hiçbir bağlantınızı, fotoğrafınızı ya da videonuzu göremeyecektir. Bu nedenle engelleme sayesinde kötü amaçlı kişilerin bir daha size ulaşmasının önü kapanmaktadır. Engelleme yapmak için kişinin profiline girip mesaj butonunun yanındaki üç noktaya tıklayınız. Engelle butonuna tıkladıktan sonra sebebi sorulacak ve sebebini belirttikten sonra kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Engelleme Kaldırma Nasıl Yapılır?

Engellediğiniz kişilere ulaşmak ve engellerini kaldırmak isterseniz sağ üstteki ”yardım ikonu”nun sağındaki botuna tıklayınız. Ayarlara girdikten sonra soldaki panelden ”Engelleme” yerine gelin. Açılan sayfada şimdiye kadar engellediğiniz tüm kullanıcıları bir liste halinde göreceksiniz. Bu listeden dilediğiniz kullanıcının yanındaki ”Engellemeyi Kaldır” tıklayarak engelini kaldırabilirsiniz.

Facebookta Neden Engelleme Yapamıyorum?

Gelişen Facebook dünyasında son değiştirilen özellikler arasında maalesef ki engelleme süresi eklenmiştir. Yani Facebook’ta bir kişiyi tekrardan engelleyebilmek için aradan 48 saat geçmesi gerekmektedir. Bunun için birçok kişi Facebook’ta bir kişiyi tekrardan engelleyebilmesi için bu süreyi beklemesi gerekmektedir. Facebook’ta engelleyememe sorunu bundan kaynaklanmaktadır.

Facebookta Engellenen Kişi Neleri Görebilir?

Facebook’ta bir kişiyi engelledikten sonra acaba bizlerin profilini halen görebiliyor mu kuşkusu eminim herkeste bulunmaktadır. Lakin için rahat olsun, bugün ise facebookta engellenen kişi neleri görebilir sorusunun yanıtını vereceğim. Öncelikle Facebook’ta bir kişiyi engelledikten sonra sizlerin profiline asla erişemez ve bulunamayan sayfa gibisinden bir uyarı ile karşılaşır.  Sizi Facebook’ta bulamaz ve size asla mesaj atamaz. Lakin bu kişi farklı bir Facebook hesabından sizi tekrardan bulabilir.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan