Fatih Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Fatih Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Fatih Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte okullarda akıllı tahta uygulamasına geçiş yapılmıştır ve bu durum Türkiye’nin eğitim seviyesinin yükselmesinde en büyük avantajdır. Bu uygulama ile kitaplara ve yazılı araçlara gerek kalmadan büyük ekran dokunmatik televizyonlar üzerinden dersler işlenmektedir. Bu projeye fatih projesi adı verilmektedir. Bu projenin içerisinde yer alan bazı kısıtlamalar öğrenciler tarafından fatih engel kaldırma nasıl yapılır, wifi engeli gibi soruları da beraberinden getirmektedir. Geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğumuz Fatih wifi şifresi ile sizlerde mevcut olan internet şifresini öğrenebilir ve Android cihazlarınızdan bu internete erişim sağlayabilirsiniz. Peki, herkesin başına bela olmuş olan Fatih internet engelini kaldırmak için ne yapılmalıdır? Öncelikle internete erişmek için sizlerde Fatih ağına bağlanmanız gerekmektedir, ağa bağlandıktan sonra Fatih’ten engelli olan siteler erişmek için öncelikle kullanılan cihaza VPN uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Bu durum için 2017 ve 2018 yıllarında fatih engel kaldırma programlarının adlarını alt listede sıraladık.

Fatih İnternet Engeli Kaldırma Programı Nasıl Kullanılır?

Vpnler engel veren veya girilmesi yasak olan siteler erişim imkanı sağlamaktadır, Fatih engel kaldırma işlemlerini tamamlayabilmek için bu tür programları kullanmanız gerekmektedir. Vpnler günümüzde oldukça talep görmektedir. Ücretsiz olan bu uygulama ile ip adresi değişikliği yapılarak tüm engeller aşılmaktadır. İlk olarak internet üzerinden vpn araştırması yapılır ve uygulama cihaza yüklenir. Yükleme yapıldıktan sonra ise uygulama giriş yapılarak dns değişikliği gerçekleştirilir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra bir süre beklenmesi gerekmektedir. Ardından farklı ülke ipleri cihaza yüklenecektir. Bu yükleme işleminin ardından tarayıcılardan giriş yapılır ve engel veren tüm sitelere giriş işlemi sağlanır. Fakat bu uygulamalar demo versiyonlarını genel olarak piyasaya sürmektedir. Sürekli giriş yapılmak isteniyor ise, tam sürüm satın alınması gerekmektedir.

Fatih İnternet Engeli Kaldırma Program Listesi

2017 ve 2018 yıllarında Fatih internet engelini kaldırmak için aşağıdaki programlarından herhangi birini kendi cihazınıza yüklemeniz durumunda otomatik olarak internet engeliniz kalmış olacaktır. İlk listeyi sadece Android kullanıcılar için sunuyorum. Diğer liste ise İOS kullanıcıları için geçerli olacaktır.

 • Turbo VPN – Unlimited Free VPN
  • Erişim engeline takılmamak için ve diğer uygulamalara nazaran daha hızlı bir şekilde internette gezinmek istiyorsanız sizlerde Turbo VPN uygulamasını ücretsiz olarak Google Play’den cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.
 • SuperVPN Free VPN Client
  • Türkiye’de en fazla tercih edilen VPN programlarından olan SuperVPN uygulaması şuan için Google Play’de tamamen ücretsizdir. Fatih internet engelini kaldırmak için bu uygulamayı kullanmanız yeterlidir.
 • Opera Free VPN – Unlimited VPN
  • Opera kullanıcılarının asla vazgeçilmez VPN uygulaması Opera Free VPN uygulamasıyla herhangi bir limite ve engele kalmaksızın direk olarak internet erişiminizi açabilirsiniz.

Android kullanıcılar üst kısımdaki uygulamalardan herhangi birini indirerek engel kaldırma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaktır. Peki, iPhone’da Fatih engel kaldırma işlemi nasıl yapılır? İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar aşağıdaki listedeki herhangi bir uygulamayı kullanması durumunda Fatih internet erişimini kaldırabilirler.

 • TunnelBear
 • VPN by SurfEasy
 • Hotspot Shield
 • BetterNet
 • VPN in Touch
 • VPN Proxy by Seed4.Me

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Feriha - 18 Nisan 2019 - 11:36

Help me