Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

İnsan hayatı içerisinde yaşadığı stresli ve yoğun zamanlar içerisinde, aslında farkında olmadan bir çok rakamsal değerler içerisinde kayboluyorlar. Kimlik numarasından, seri numaralarına, banka kartı şifrelerinden, bilgisayar açılış şifrelerine kadar bir çok rakam-yazı kombinasyonlu işlemler içerisinde hayatımız geçerken, yeterince dolu olan beynimizin bazen özellikle alışılmışın dışında, standart belirlediğimiz şifrelerimizin haricindeki özel yapılandırmalarda unutkanlıklar yaşanabiliyor.

Bunlardan belki de hayatlarımızın gerek iş gerekse de özel yaşantı içerisinde kullandığımız ve nerdeyse tüm web üzerinden gerçekleşen yeni üyeliklerde zorunlu giriş birimi olarak istenen mail hesaplarımızın şifrelerini unutmak oldukça vahim bir durum. Bugün ise sizlere Android kullanıcıların vazgeçilmezi olan Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız ne gibi bir sıfırlama işlemi yapabileceğinize dair önemli bilgiler vereceğim. Gmail şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Gmail Şifre Sıfırlama İşlemleri

En çok tercih edilen ve zamanının en yüksek mail saklama olanağını taşıyan gmail hesabınızın şifre sıfırlaması da klasik sitelerden biraz farklı. Bu nedenle detayları ile açıklamak gerekirse; hesabınıza giriş sayfasındaki ilk adım olan mail adresinizi girdikten sonrasında gelen ekranda şifreniz istenecektir. Şifrenizi hatırlamadığınız için “şifrenizi mi unuttunuz?” ifadesine tıklıyoruz. Çıkan ekran size hatırladığınız son şifrenin girilmesini istiyor.

Biliyorsanız hesabınızı geri alma işlemine devam edebilirsiniz, bilmiyorsanız farklı bir soru yolunu tercih ederek, kayıtlı kurtarma seçenekleri içerisinde yer alan mail adresini girmeniz gerekecektir. En az iki doğru bilgi girişi ile onay verecek olan gmail güvenlik sistemi dahilinde son şifrenizi bilmiyorsanız ve de kayıtlı bir kurtarıma mailiniz yoksa son adım olarak sizden hesabınızın açılma tarihini soracak.

Bu tarihi tabi ki yakın bir tarih değilse hafızada yer etmenize imkan yok. Ancak bu konuda püf nokta olarak şunu söyleyebilirim ki ciddi önem taşıyan bir mail hesabınızı kurtarma yolunda iseniz, bütün olası tarihlerini herhangi bir sınır olmadan tek tek deneyebilirsiniz. Sizlerde bu şekilde unutmuş olduğunuz gmail hesabınızın şifresini çok kolay bir şekilde bulabilir ve güncelleyebilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Gmail şifre sıfırlama işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlarsanız kısa süre içerisinde hesabınıza tekrardan kavuşmuş olacaksınız. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde Gmail şifre sıfırlama konusunda bilgi sahibi olabilir ve şifresini unutmuş olduğunuz hesabın şifresini tekrardan geri kazanabilirsiniz. İlk etapta Gmail şifre sıfırlama işlemi için bir bilgisayardan destek almanız daha sağlıklı olacaktır, bilgisayar bulamıyorsanız sıfırlama işleminizi mobil cihazlarınızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Google Oturum Aç sayfasına gidiniz ve kısımdan hangi Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız sizden istenilen ilk kutuya Gmail hesabınızı giriniz ve ardından İLERİ diyerek şifre bölümüne geliniz. Karşınıza üst kısımda olduğu gibi şifre alanı gelecektir, bunun altında Şifrenizi mi unuttunuz? işaretine tıklayınız.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Şifrenizi mi unuttunuz? sorusuna tıkladığınız takdirde sizi farklı bir yere yönlendirecek ve bu kısımdan sizden hatırlamış olduğunuz eski bir şifrenizi girmenizi isteyecektir. Eski şifrenizi hatırlıyorsanız bu alana girip ileri diyebilirsiniz. Eski şifrenizi de bilmiyorsanız Başka bir yöntem dene işaretine tıklayınız ve bir sonraki adıma geçiş yapınız.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Bu kısım herkeste gözükmeyecektir bunun için bu adımı göz ardı edebilirsiniz, Başka bir yöntem dene dediğiniz takdirde şayet daha önceden Gmail hesabınıza tanımlı bir telefon numarası var ise sizden telefon numarası isteyecektir. İlgili alana kayıtlı olan telefon numarasını girerek şifre sıfırlama işlemini direk olarak başlatabilirsiniz. Diyelim ki, telefon numaranız kayıtlı değil veya telefonunuz yanınızda değil ne olacak?

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Gmail hesap kurtarma işlemlerinde bir diğer yöntem ise gizli yanıt sorusunun cevabıdır. Sizlerde Gmail’e bir adet gizli soru ve yanıt eklediyseniz bu yöntem ile de hesabınızı kurtarabilirsiniz. Eğer ki gizli yanıt eklemediyseniz Gmail’den bir başka yöntem dene diyerek farklı bir yönteme geçiş yapınız.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Başka bir yöntemi ise size hesap kurtarma gmail hesabıdır, şayet ekli ise hesap kurtarma gmail adresinizi tam yazınız ve ardından gönder diyerek kurtarma hesabınıza doğrulama kodunun gelmesini sağlayınız.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Eğer ki bu da bir işe yaramıyor ise farklı bir yöntem dene diyerek sizlerin aktif olarak kullanmış olduğunuz bir adet Gmail hesabı girerek onun üzerinden doğrulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Girmiş olduğunuz gmail hesabına doğrulama kodu gelecektir onu üst kısımdaki alana girerek Gmail hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 9 Haziran 2017 - 11:00

Mrh
Hesap açılış tarihini sadece 1 kere deniyebiliyorsun

    Yusuf B. - 27 Haziran 2017 - 21:07

    Merhaba bu durum için Google ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Fevzi bastug - 26 Nisan 2017 - 16:01

Defter satın almasına sifremi soruldu ama hatırlamıyorum sifremi hatırlatmadan yardımcı olun

    Yusuf B. - 28 Nisan 2017 - 22:14

    Merhaba Fevzi, sorunu maalesef ki anlaşmış değilim.