Hattım Kimin Üzerine Kayıtlı Nasıl Öğrenirim?

Hattım Kimin Üzerine Kayıtlı Nasıl Öğrenirim?
Hattım Kimin Üzerine Kayıtlı Nasıl Öğrenirim?

Mobil cihazlardan iletişime geçmek için, bir başka kişiyi aramak için mutlaka bir SIM hattına ihtiyacımız vardır. Bu durum için sizlerde ülkemizde hizmet veren Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörleri tercih ederek telefonunuzdan başka kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Size göre en uygun olan, en çok sevdiğiniz operatörü tercih ederek bir adet hat sahibi satın alabilirsiniz. Bugün ise kullanmış olduğunuz hattınızın asıl sahibi kim olduğunu nasıl bulabileceğiniz konusunda bilgi paylaşmak istedik. Bilindiği üzerine ülkemizde ilk zamanlarda 18 yaşının altında olan birçok kişi yeni bir hat alamıyor bunun için ebeveynlerinden yardım almak zorunda kalıyorlardı. Doğal olarak kullanmış olduğunuz hat ya annenizin üzerine ya da babanızın üzerine olabilir. Lakin tam olarak kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrenmek istiyorsanız sizlerde Turkcell – Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell Numaram Kimin Üzerine Nasıl Öğrenebilirim?

Kullanmış olduğunuz Turkcell numaranın kimin üzerine olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun için Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Doğal olarak müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sizlerden kimlik doğrulaması isteyecektir. Bu durum için kimlik doğrulaması yaptıktan sonra  hattınızın kime ait olduğunu müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

Bir diğer alternatif yol ise hattınızın kime ait olduğunu öğrenebilmek için turkcell.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu adreste yer alan kimlik bilgileri üzerinden hattınızın asıl sahibi öğrenebilirsiniz. Zaten giriş yaptığınızda hoşgeldin X kişi diye size hitap edilmektedir.

Vodafone Hattım Kimin Üzerine

Kullanmış olduğunuz Vodafone hattınızın kimin üzerine olduğunu merak etmeniz oldukça doğaldır. Vodafone numaranızın kimin üzerine olduğunu öğrenmek için sizlerde vodafone.com.tr adresi üzerinden giriş yapmanız ve kişisel bilgiler bölümünden hattın asıl sahibi öğrenebilirsiniz.

Hattın asıl sahibi siz değilseniz ve asıl sahibi birinci dereceden yakınınız ise o kişiyle beraber Vodafone bayilerine giderek hat kimlik değiştirme işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun haricinde hattınızın sizin adına olup olmadığını veya hangi numaraların size ait olduğunu öğrenmek için e-Devlet üzerinden hızlıca sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için e-Devlet numara sorgulama hizmetini kullanmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Numaram Kime Ait?

Türk Telekom operatörü eski adıyla Avea olarak bilinmektedir. Sizlerde Avea yani Türk Telekom numaranızın kime ait olduğunu test etmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerinden ya da Online İşlemler mobil uygulamasından direk öğrenebilirsiniz. 2018 yılında Online işlemler uygulaması sizlere yardımcı olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Leyla - 18 Nisan 2019 - 15:11

Benim üzerime kayıtlı numaralar