Hotmail Hesabım Askıya Alınmış Ne Yapmalıyım?

Hotmail Hesabım Askıya Alınmış Ne Yapmalıyım?
Hotmail Hesabım Askıya Alınmış Ne Yapmalıyım?

2015 yılının ortasından itibaren bir çok kişi artık mail alır iken @outlook.com uzantılı mail almaya dikkat ediyor, günümüzde en çok kullanılan mail uzantılarından biri olan @outlook.com ile @gmail.com uzantılı mailler ile artık hemen hemen her gün karşılaşıyoruz. Sizlere bugün Hotmail üzerinden alınan maillerde yaşanan bir sıkıntıdan bahsedeceğim, Hotmail hesabım askıya alınmış sorunu daha önceden mail açmış ve uzun süredir giriş yapmayan bir çok kişinin başına gelen olaylardan biridir.

Hotmail’de oluşan bu sıkıntıyı kendinizi doğrulayarak kolaylıkla tekrardan mail adresinizi aktif edebilirsiniz. Peki, kendimizi nasıl doğrulayacağız, aslında bunun için sadece bir telefon numarası yeterlidir. Askıya alınan hesabınızı bir telefon numarası ile kolaylıkla doğrulayabilirsiniz, bunun için öncelikle Hotmail.com adresine gidiyoruz ve mail adresimize giriş yapıyoruz. Buradan bize önermiş olduğu doğrulama yöntemlerinden telefon ile doğrulama seçeneğini seçerek askıya alınan mail hesabımızı kurtarıyoruz. Askıya alınmış olan mail adresimiz bir süre sonra sistem tarafından onaylandıktan sonra mail adresimize girerek gelen kutumuza kolaylıkla erişebiliriz. İsterseniz Hotmail üzerinden mail de gönderebilirsiniz.

Hesabım Askıya Alınmış

Hotmail’in alt yapısı Outlook.com olarak değiştikten sonra oldukça çok değişiklik oldu bu değişiklikten sonra güvenlik alt yapısı oldukça çok gelişen Hotmail gücüne güç katarak artık mail çalınma olayına son verdi ve bundan sonra güvenlik olarak en ana temel telefon numaranız olacaktır. Telefon numaranız sayesinde güvenliğinize güvenlik katacaksınız. Ayrıca hatırlarsanız önceden kayıt olurken bizlere bir güvenlik sorusu seçmemizi isteyen Microsoft artık bu güvenlik sorusunu “istersen girebilirsin” olarak yapmış iken daha sonradan bu güvenlik sorusunu tamamen kaldırdı. Kişiler bu güvenlik sorusunu sadece kendi profilinde görebiliyorlar ve bunu profilinizden değiştirebiliyorsunuz lakin şifremi unuttum kısmından bunu kullanmazsınız artık bir telefon numarası ekleyerek kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Güvenlik sorusuna son veren Microsoft hesabı askıya alınan hesapları tekrardan kurtarabilmek için telefon numaranıza ihtiyacınız vardır bundan sonrası kolaylıkla geliyor bundan emin olabilirsiniz. Kendinize iyi davranın sormak istediğiniz soruları bana alt kısımdan yorum olarak iletebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Merve - 8 Kasım 2017 - 17:16

Merhaba ben dediğiniz gibi telefon numaramdan kod istiyorum ama verilen cevap Kullanım sınırı aşıldı yarın tekrar deneyin deniyor. Diğer gün tekrar deniyorum gene aynı cevap ve bu 1 hafta falan sürdü. Yardımcı olursanız sevinirim

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 16:59

  Merhabalar Merve, öncelik olarak soyadını gizledim. Hotmail ile bu tür sorunlar yaşıyorsanız sorununuzu Microsoft Destek Hattına bildirmeniz durumunda kısa sürede çözülecektir. Lakin adımları doğru yaptığınızdan emin olun, acaba farklı bir numara yazmış olabilir misiniz?

Merve - 7 Kasım 2017 - 22:18

Doğru numara yazdığıma eminim evet ve bu sorun hala devam ediyor Microsoft Destek Hattı nada ulasamadim. Ya acaba size nereden ulasabilirim

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 17:00

  Merhabalar efendim, 444 6787 numaradan Microsoft ile iletişime geçerek hesabınızda sorun yaşadığınızı belirtirseniz sorun düzelecektir, sizi ilgili kuruma yönlendireceklerdir. Sanırım hafta sonu çalışmıyorlar, hafta içi mesai saatleri arasında iletişim kurabilirsiniz.

y.s - 7 Kasım 2017 - 19:45

mrb ben outlook hesabımı açıyorum şifreyi giriyorum devam diye yazı çıkıyor devama tıklıyorum telefon numarasını istiyor.veriyorum kullanım süresi aşıldı diyor kod gelmiyor.yarın deneyin diyor ertesi gün aynı sekilde yapıyorum tek hamlede kullanım süresi aşıldı diye tekrar kırmızı bir yazı çıkıyor.ama hesabıma giremiyorum parola doğru hesabım doğru ama ana sayfaya bir türlü giriş yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 17:00

  Merhaba efendim bu durum için yetkililer ile iletişime geçiniz ve ya farklı bir numara ile giriş yapmayı deneyiniz.

Anonim - 7 Kasım 2017 - 08:04

hotmail hesabım askıya alınmış. hemen her gün giriş yaptığım bir hesaptı ve bununla skype’ye de giriyordum. bir haftadır hesabıma giremiyorum. hesabı açarken kullandığım bilgiler gelişigüzeldi, şu an hatırlamıyorum. gizli soruyu ve cevabını da hatırlamıyorum. destek maili olarak girdiğim e-mail adresine de giriş yapamıyorum, çünkü sırf buna destek olsun diye açmıştım. bir haftalık bu askı sürecinden bir gün önce yine hesap askıya alındı uyarısı gelmiş ama cep telefonuma gelen kod ile giriş yapabilmiştim. bir gün sonra yine hesap askıya alındı ve telefonum hiç kaale alınmıyor ve yıllar önce girdiğim bilgiler benden isteniyor. ne yapabilirim?

Anonim - 27 Ekim 2017 - 23:16

MERHABA ben 1 haftadır Hotmail hesaplarıma erişemiyorum kod istiyor numarayı doğru giriyorum ama kullanım sınırı aşıldı yarın tekrar deneyiniz diyor her seferinde ve hesaplarıma ulaşmam gerekiyor lütfen yardımcı olun. 444 67 87 yi aradım ama orası çözüm yapamıyormuş bu tür sitelerden yardım al dedi nasıl bi saçmalık anlayamadım çok mağdurum.

Anonim - 23 Ekim 2017 - 19:46

merhaba , yıllar evvel var olan hesabımı açmaya çalışırken öyle bir hesap yok bilgisi çıkıyordu. aynı adresten girerek aynı hesaptan açtım geçen hafta. bugün ise o hesap için askıya alındı uyarısı alıyorum. telefon numarama kod göndermiyorlar ( ne yapabilirim