Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü
Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü

Güncelleme: 03.09.2018 Tarihinde saat 23:30’dan itibaren Instagram çöktü. İlerleyen saatlerde düzelmesi beklenmektedir. Düzeltmez ise aşağıdaki alternatif yolları deneyebilirsiniz.

Kullanılan mobil uygulamalar arasında en fazla indirilmeye sahip Instagram’da çok zamanlarda sıkça görülen “akış yenilenemedi hatası” birçok Instagram kullanıcısını hasta etmiş durumda. Instagram uygulamasını gündelik hayatta hemen hemen sürekli olarak kullanıyoruz, o ne yapmış, bu ne paylaşmış, şu bugün ne yemiş diyerek çevremizde takip etmediğimiz kişi neredeyse hiç yok diyebiliriz. Hal böyle olunca Instagram uygulamasında kimi zamanlar birçok hatalar karşımıza çıkmaktadır. Peki, Instagram akış yenilenemedi hatası nedir? Bu sorun genellikle ya Instagram tarafından anlık bir çökme sonucunda kaynaklanabilir ya da sizin internetinizde bir sorun olabilir. Instagram akış yenilenemedi hatasının çözümü ise o hatayı bir başka arkadaşınızın alıp almadığını öğrenmeniz durumunda hatanın kimden kaynaklandığını hemencecik öğrenebilirsiniz. Peki, Instagram akış yenilenemedi hatası nasıl çözülür? Akış yenilenemedi hatası için ilk etapta kullanmış olduğunuz internetin çalışır bir durumda olduğundan emin olunuz. İnternet ayarlarınızı kontrol edebilmek için eğer Wifi’ye bağlıysanız herhangi bir tarayıcıdan instagram.com adresine gitmeye çalışınız ve buradan giriş yapmayı deneyiniz. Tarayıcı üzerinden instagram.com adresi açılmıyor ve hata veriyorsa bu durum karşısında modeminizi yeniden başlatınız.

Android Instagram Akış Yenilemedi Sorunu

Genellikle Android kullanıcıların başına gelen sorunlardan biri olan akış yenilenemedi sorunun çözümü internet modeminizi yeniden başlatarak kısa sürede bu sorunu çözebilirler. İnternet modeminizi resetlemek için, modemi kapatıp 5 saniye sonra tekrardan açmanız durumunda bu sorun ortadan kalacaktır. Lakin bu çözüm tam çözüm değildir, sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyiniz.

 • Wifi’den bağlanıyorsanız Wifi’yi kapatınız ve normal internet paketinden Instagram’a giriş yapmayı deneyiniz.
 • Instagram ana sayfası kimi zaman geç güncellenebilmektedir, bunun için 2-3 kere ana sayfayı yenilemeyi deneyiniz.
 • Telefonunuzun arka planında çalışmakta olan bütün uygulamaları sonlandırınız, bunun için son uygulamalar kısmında yer alan Tüm Uygulamaları Kapat butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.
 • Telefonunuzun önbelleği yeterince birikmiş olabilir, bunun için herhangi bir çerez temizleyici uygulamalardan birini indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Mesela; Clean Master, Power Clean uygulamalarını kullanabilirsiniz.
 • IP adresinizi değiştirin, Instagram kimi zaman bir IP adresinde yanlış davranış sergilenir ise IP cezası uygulamaktadır. Bunun için IP adresinizi modemi kapatıp açarak veyahut mobil APN’lerinde değişiklik yaparak IP adresinizi değiştirebilirsiniz.

Instagram’a Telefondan Neden Giremiyorum?

Ülkemizde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörlerin sağlamış olduğu internet hizmeti sayesinde mobil cihazlarımızdan internete erişimimiz sorunsuzca sağlanabilmektedir. Lakin son zamanlarda telefonun internet paketinden Instagram’a girememe sorunun çözümü ise APN ayarlarınızı değiştirmeniz yeterli olacaktır. Kullanmış olduğunuz operatöre ait internet ayarlarınızı baştan almanız veyahut silip baştan eklemeniz durumunda otomatik olarak sorun ortadan kalmış olacaktır.

 • Turkcell internet ayarlarını almak için; INTERNET yazıp 2222’ye gönderiniz.
 • Vodafone internet ayarlarını almak için; GPRS AYAR yazıp 7000’e gönderiniz.
 • Türk Telekom için internet ayarlarınızı alabilmek için; INTERNET AYAR yazıp 5555’e gönderiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Rasim Mete - 14 Nisan 2019 - 18:40

Merhaba telefonum samsung instegramda mesaj alamıyorum akış yenileniyor ama Fotoğraflar açılmıyor (hikayeler açılıyor) Gönderdiğim mesajı sileceğim zaman hata veriyor

Irmak - 5 Temmuz 2018 - 13:35

merhaba , telefonum iphone . hücresel veri ile instagram , facebook , twitter bu uygulamarın hiç birini kullanamıyorum. Önceden instagram kullanabiliyorum fakat şimdi hiçbirine bağlanmıyor. Instagram akış yenilenemedi diyor ama wi-fi hiç bir sorun yok ne yapabilirim çözülmesi için ?

  Göksu Polat - 9 Temmuz 2018 - 05:24

  Merhaba Irmak, büyük ihtimalle hesabın askıya alınmış olmalı. Sorunu kontrol edebilmek için instagram.com adresine giderek buradan giriş yapmayı dener misin?

Ennnssse - 26 Şubat 2018 - 10:42

Benimde akış yenilenmedi hatası var hiç bir şey gözükmüyor kaç gündür ne Mesajlar ne resimler yükleniyor boş sayfa çıkıyor sildim tekrar yükledim telefonu sıfırladım tarayıcıdanda giriş yaptımda sayfa da eror yazısı çıkıyor hala aynı iPhone kullanıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz nasıl düzülcek bu instagram

hazellll_38 - 24 Şubat 2018 - 14:02

Merhaba
12 saattir instagrama bağlanma sorunu yaşıyorum hesabımı sildim tekrar yükledim, wifi yerine mobilden bağlanmayı denedim şifre yeniledim ,farklı bir tarayıcıdan ve bilgisayardan girmeye çalıştım yine olmadı.Ne yapmam lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:35

  Merhabalar efendim, genel olarak Instagram’da bir sorun mevcut. Bazı cihazlarda Instagram uygulamasını kullanırken bağlantıda yavaşlama, videoları açamama gibi sorunlar mevcut. Bu durum için bir süre beklemeniz gerekmektedir.

   Enksb - 26 Şubat 2018 - 13:15

   Benimde öyle 4 günüdür hiç bir şey yapamıyorum akış yenilenmedi hatası veriyor Mesajlar gözükmüyor resimler yüklenmiyor tarayıcadan da girdim de eror veriyor

    Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:45

    Merhabalar efendim, Instagram son 3 gündür aşırı derecede büyük bir sorunla karşılaşmaktadır. İlerleyen günlerde bu sorunlar çözülecektir, bu sorun bazı cihazlarda gözükmektedir.