Instagram Başkasının Canlı Yayını Telefona İndirmek

Instagram Başkasının Canlı Yayını Telefona İndirmek
Instagram Başkasının Canlı Yayını Telefona İndirmek

Instagram‘da canlı yayın özelliği her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır buna istinaden Instagram uygulaması getirmiş olduğu Canlı Yayın özelliğine birçok yeni özellikler eklemiş durumda. Bunlar ilk etapta kişi engelleme, toplu kalp atma gibiyken artık ek olarak Instagram’da canlı yayını kayıt edebilmekteyiz. Yapmış olduğunuz canlı yayını kayıt etmek istiyorsanız canlı yayının bitiminde bir kopyasını kendi telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun haricinde Instagram’da başka kişinin canlı yayınını telefona kayıt etmek veya indirmek istiyorsanız da bunun için ekran video kayıt edici uygulamasını kullanmanız yeterlidir.

Instagram Başkasına Ait Canlı Yayını Kayıt Etmek

Başkasının canlı yayını kayıt edebilmek için telefonlarınıza Google Play  üzerinden indireceğiniz AZ Screen Recorder uygulamasıyla başka kişinin canlı yayınına katılarak o kişinin haberi olmadan ekran videosu almanız durumunda hem canlı yayına kimlerin katıldığı hem kimler ne soruyor, nasıl cevap veriyor gibisinden birçok detayı kayıt edebilirsiniz. AZ Screen Recorder uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

 • Canlı Yayın’da kayıt alırken bildirim gider mi?
  • Hayır, sizler başkasının Instagram canlı yayınını kayıt ederken herhangi bir bildirim gitmez.

Kendi Canlı Yayınımı Nasıl Telefonuma İndirebilirim?

Instagram’a canlı yayınınızı tamamladıktan sonra video kaydını indirmenizi sağlayan yeni bir özellik eklendi. Fakat birçok kişi başlatmış olduğu canlı yayını gelecek nesillere göstermek için canlı yayını nasıl indirebileceklerini bilememektedir. Canlı yayınınızı indirmek istiyorsanız, yayınınızı tamamladıktan sonra videoyu indirmek için uygulama ara yüzünde sağ üst kısımda beliren Save yani kaydet butonuna dokunarak başlatmış olduğunuz canlı yayını kolay bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra hemen ardından Done butonunu kullanın. Video Instagram uygulamasından kaybolacak ve galerinizde yerini alacaktır. Böylece sizlerden Instagram’da canlı yayını telefona indirmek gibi sıkıntınızı kolay bir şekilde çözerek, istediğinizi canlı yayını kolay bir şekilde telefonuna indirebilmektesiniz. Sadece siz isterseniz ve yukarıdaki işlemi uygularsanız eğer canlı yayın cihaza indirilecektir.

 

IOS İşletim Sistemlerinde Canlı Yayını kaydetme

Iphone kullanan kullanıcıları Apple firması bu isteklerini kolayca çözüme kavuşturmaları için telefonlara bir özellik ekledi. App Store’dan herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan bu özelliği aktif edebilirsiniz. Bu özellik ilk etapda telefonunuzda kapalı durumdadır ve aşağıdaki adımlar sayesinde kolay birşekilde hiçbir ek programa ihtiyaç duymadan direk olarak ekranınız kaydetmeye yarıyor.

 • Iphone telefonunuzdan ayarlar sekmesini açınız.
 • Denetim Merkez’inize dokununuz.
 • Uygulama İçinden Denetim Özelleştir sekmesine dokunun.
 • Açılan ekrandaki listeden Ekran Kaydı yanındaki artı + işaretine tıklayınız.
 • Artık telefonunuzda ekran kaydı alabilir her türlü canlı yayını kaydedebilirsiniz.Bunun için ana sayfa’ya geri dönüp ekranı alttından yukarı doğru kaydırmanız gerekmektedir. Açılan pencerede Ekran kaydı ikonunu görebilir ve istediğinizde basıp kayda başlayabilirsiniz.

 

 

 

Denetim Masasını Seçiniz

Denetimleri Özelleştir Tıklayınız

Ekran Kaydı + işaretine tıklayınız

 

Ana Ekranda aşağıdan yukarı doğru kaydırın ve açılan penceredeki kayıt ikonuna tıklayın

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 11 Mart 2018 - 20:20

İki kişi karşılıklı canlı yayın yaptık. Yayın bitiminde kaydet butonu çıkmadı. Doğal olarak kaydedemedim. Şimdi o yayını indirmek istiyorum. O zaman ne yapmalıyım.

  Yusuf B. - 12 Mart 2018 - 17:17

  Merhaba efendim, bunu canlı yayın bitmeden önce yapmanız gerekmekteydi. Şuan için bu işlem mümkün değil.

Anonim - 16 Aralık 2017 - 15:39

gerek yok video kaydediciye playde story save diye aratın..

Anonim - 11 Ekim 2017 - 22:12

kendi canı yayınımızı nasıl indiririz

  Göksu Polat - 13 Ekim 2017 - 01:15

  Merhaba, kendi canlı yayınınızı indirmek için yayın bittikten sonra tekrarını kayıt ediniz.