Instagram Başkasının Hikayesini Kaydetmek

Instagram Başkasının Hikayesini Kaydetmek
Instagram Başkasının Hikayesini Kaydetmek

Fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’da 2016 yılında yaptığı en büyük güncelleme ile birlikte Snapchat’e benzer hikaye paylaşma özelliğiyle büyük tepki topladı. Herkesin severek kullandığı ve sırf bu özellik yüzünden daha fazla kullanım oranına sahip olan Instagram uygulamasında herkesin ihtiyaç duyduğu bir yöntemi açıklamak isterim. Instagram başkasının hikayesini kaydetmek istiyorsanız sizlerde bunu çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.  O halde sizleri çok sabırsızlandırmadan önce Instagram başkasının hikayesini kaydetme yöntemine geçiş yapmadan önce güvenlik konusunda bazı uyarılarda bulunmak isterim. Instagram uygulamasında hikaye indirmek için mecburen harici bir uygulama kullanmanız gerekmektedir, hem Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıların kullanabileceği hemde İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcıların kullanabileceği 2 farklı uygulamayla sizlerde Instagram hikayelerini indirin. Instagram’da hikaye indirince karşı tarafa herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir, ayrıca Instagram’da hikaye ekran görüntüsü alınca da bildirim gitmemektedir.

Instagram’da bir başkasının hikâyesi nasıl indirilir?

İlk etapta Android kullanıcıları için Instagram hikaye indiren uygulamadan bahsedeceğim. Android kullanıcıların Google Play’den ücretsiz olarak indirebileceği Story Saver uygulamasıyla birlikte sizlerde Instagram’da bir başka kişinin hikayesini telefonunuza direk olarak indirin.

Story Saver Nasıl Kullanılır?

Story Saver uygulamasını kullanmak oldukça basittir, Google Play’den uygulamayı indirdikten sonra Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz durumunda karşınıza takip ettiğiniz kişilerin paylaştıkları hikayeler sıralanacaktır. Bu kısımdan kimin Instagram hikayesini indirecekseniz o kişinin hikayesini açıp indirme işlemini saniyeler içerisinde ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Story Saver uygulamasının kullanılma limiti yoktur, tamamen ücretsiz olan Story Saver uygulamasıyla sizlerde Instagram’da bir başka kişilerin hikayelerini galerinize kayıt edin.

iOS’da Instagram hikaye kayıt etme nasıl yapılır?

iPhone kullanıcıların dört gözle beklemiş olduğu uygulama nihayetinde App Store’da ücretsiz olarak yayınlanmaya başladı. Sizlerde iOS işletim sistemine sahip olan bir cihaz kullanıyorsanız App Store’dan cihazınıza Repost Stories uygulamasını indirerek direk olarak bir başka kişinin hikayelerini Repost Stories sayesinde galerinize kayıt edebilirsiniz.

Android için yayınlanmış olan Story Saver uygulaması gibi oldukça basit bir ara yüze sahip olan Repost Stories uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı yükledikten sonra Instagram bilgileriniz ile birlikte uygulamaya giriş yaparak izin veriniz. İzin verdikten sonra kısa süre içerisinde sizlerin takip ettiği kişilerin ya da arama bölümün kullanarak herkese açık olan profillerden hikaye indirme yapabilirsiniz.

Repost Stories uygulamasını kullanınca bir başka kullanıcıya asla bildirim gitmez, iPhone’da Instagram hikaye kaydetme işlemlerinizi sessiz sedasız kısa sürede halledebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Luciano - 6 Nisan 2018 - 17:02

Hikaye indirince karşı tarafa bildirim gidiyor mu ayrıca anlayabilirler mi

    Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:24

    Merhaba efendim Instagram uygulamasında herhangi bir hikayeyi ekran görüntüsü alırsanız veya hikayeyi telefonunuza indirirseniz hiçbir bildirim gitmez. Lakin dikkat etmemiz gereken bir husus var, size hikayeyi gönderen kişi mesaj olarak göndermedi ise bu durum geçerlidir.

Anonim - 2 Nisan 2018 - 11:30

Takip etmediğimiz kişilerin hikâyesini indirirsek eğer karşı taraf bunu anlarmı?

    Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:33

    Merhaba efendim karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir bu konu için Google Play veya Apple Store’da bulunan uygulamalardan yardım alabilirsiniz.