Instagram Başkasının Profilini Görmek

Instagram Başkasının Profilini Görmek
Instagram Başkasının Profilini Görmek

Instagram uygulamasında başkasının profilini görmek istiyorsanız bunun için alternatif programlardan destek alabilirsiniz. Bir kişinin Instagram profilini görmek, bütün fotoğraflarını çok rahat bir şekilde indirebilmek için Android telefona sahip olmanız yeterli olacaktır. Google Play marketinde bulunmakta olan “Instagram viewer profile” programını indirmek yeterli olacaktır. Bu programı Android cihazlarınıza kurduktan sonra ilk etapta yapmanız gereken işlem mobil bağlantınızı 2 dakikalığına devre dışı bırakmak yeterli olacaktır. Telefonunuza inen programı açmadan önce telefonunuzun mobil şebekesini kapatınız, ardından bulabiliyorsanız bir WiFiye bağlanın. WiFiye bağladıktan sonra aşağıdaki adımları tek tek takip ederek sırayla uygulayın.

Instagram’da başkasının profilini görmek

 1. WiFiye bağlanın ve WiFiye bağladıktan sonra ilgili programı açınız.
 2. İlgili programı açtıktan sonra karşınıza bir kutu çıkacaktır, bu kutuya o kişinin kullanıcı adını giriniz.
 3. View işaretine dokunarak o kişinin bütün Instagramdaki bütün fotoğraflarını sıralı bir şekilde görebilirsiniz.Bu işlem sonucunda Instagram’da başkasının profilini görebilirsiniz, dikkat etmeniz gereken tek husus mobil verinizi kullanmak yerine Wi-fiye bağlanmak sizler için faydalı olacaktır.

Bilmeniz Gerekenler

 1. O kişinin profiline baktığınıza dair o kişiye bildirim gitmez.
 2. Günlük sadece 2 defa sorgulama hakkınız vardır.
 3. Mobil veri kullanmak yerine wifi veriyi kullanmanız daha mantıklı seçim olacaktır.
 4. Uygulamayı tekrardan kullanmak günlük 2 sorgulama limitini aşmak için uygulamayı kaldırıp yeniden kurmanız yeterli.

Instagram’da başkasının profilini görmek konusunda merak ettiğiniz veya bu konu hakkında karşılaşmış olduğunuz sorunları bizlere bildirmenizi önemle rica ederiz.

Instagram viewer profile nereden indirebilirim?

Profili gizli olan bir kişinin paylaşmış olduğu fotoğraflara ve videolara erişebilmek için telefonlarınıza viewer profile uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır lakin bu uygulamayı nereden indireceğinize dair bir bilginiz yoksa direk olarak bu uygulamayı Google Play’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Telefonunuzda herhangi bir virüs programı var ise bu uygulamayı geçici süreliğine pasif hale getirmeniz sizler için iyi olacaktır.

Instagram ve benzeri sosyal paylaşım platformları kullanıcılarına gizlilik konusunda birçok imkan sunuyor. Profil gizleme ise sunulan imkanlardan sadece bir tanesi. Kişiler kendince geçerli sebeplerinden ötürü kimi zaman profillerini gizleyebiliyor. Peki bu durumda gizlenmiş profil nasıl görünür?

Gizli Profil ve Yasal Haklar

Kişi profilini gizlediği taktirde, kişinin izni hariç herhangi bir şekilde profiline erişilmesi durumunda bilişim suçları çatısı altında suç işlenmiş olur. Gizlenmiş profili görmenin tek yolu kişiye takip isteği göndermek ve profil sahibinin takip istediğini kabul etmesi. Harici olarak herhangi bir şekilde gizlenmiş profillerin legal yollar aracılığıyla görüntülenmesi mümkün değil. Sadece illegal yollarla erişilebilir fakat suç unsuru olduğu asla unutulmamalı.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 15 Ekim 2017 - 20:06

İnstagram da hesabımı nasıl gizleyebilirim

  Göksu Polat - 15 Ekim 2017 - 23:04

  Merhabalar efendim, Instagram hesabınızı gizlemek için profilinizi açınız ve sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine dokunun. Burada profilinize ait ve hesabınıza ait bazı ayarlar mevcut olacaktır, bu ayarlar kısmından Gizli Hesap seçeneğine dokunarak (mavi olunca) profiliniz gizli olmuş olacak. Profilinizdeki gönderileri sadece sizi takip eden kullanıcılar görecektir profilinizi gizlediğiniz zaman.

Esra - 13 Ekim 2017 - 23:35

Selam abla birinin twitterdan veya whatsaptan profilimize girip girmediğini anlama yolu var mı ?

  Göksu Polat - 15 Ekim 2017 - 23:09

  Merhaba Esra, maalesef.

Anonim - 11 Ekim 2017 - 10:26

Instagram gelen mesajları nasıl silebilirim bana yardımcı olur musun abla?

  Göksu Polat - 15 Ekim 2017 - 23:09

  Instagram’da gelen mesajları silebilmek için, gelen kutusundan konuşmanın üzerine uzun basmanız durumunda o mesaja ait seçenekleri açıp buradan silebilirsiniz.

Anonim - 11 Ekim 2017 - 04:08

beni engelleyen kişinin gönderilerini görebilirmiyim.

  Göksu Polat - 15 Ekim 2017 - 23:08

  Merhabalar efendim, sizi engelleyen kişilerin gönderilerini göremezsiniz bunun için fake bir hesap açarak o kişiyi farklı hesaptan takip ediniz.