Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Sorunu

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Sorunu
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Sorunu

Güncelleme: 03.09.2018 Tarihinde saat 23:30’dan itibaren Instagram çöktü. İlerleyen saatlerde düzelmesi beklenmektedir. Düzeltmez ise aşağıdaki alternatif yolları deneyebilirsiniz.

2017 yılının yaklaşması ile birlikte getirmiş olduğu birçok yenilikle herkesin gözde uygulaması olmayı başaran Instagram uygulamasına yeni özellikler eklendikçe bazı hatalar ister istemez kaçınılmaz oluyor. Bugün ise sizlerin de karşılaşmış olduğu hatalardan olan Instagram bilinmeyen ağ hatası hakkında detaylı bilgiler vereceğim ve böylelikle sizlerde bu hatanın üzerinden kolaylıkla gelebileceksiniz. Günümüzde Instagram en çok kullandığımız sosyal medya programlarından biri ancak zaman zaman yaşadığımız bazı problemler yüzünden sosyal ortamlardan uzak kalabiliyoruz. Instagramda yaşadığımız bu sorunlardan biri ”Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu” ibaresini gördüğümüz hatadır. Bu hataya maruz kalan kullanıcılar sırasıyla bazı çözüm yöntemlerini deneyebilirler. Zira Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu ibaresini görmemizin pek çok sebebi olabilmektedir.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

 • Bu hata genellikle internet bağlantısı sorunundan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden öncelikle bulunduğunuz ortamda ki internet bağlantısını kontrol etmelisiniz eğer mobil internetinizi kullanıyorsanız internetinizin bitmediğinden emin olun. Eğer internetle bağlantısıyla alakalı bir durum yoksa telefonunuzu açıp kapatmalısınız. Eğer bütün bunlara rağmen hata düzelmediyse 2.yolu deneyebilirsiniz.
 • Telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasıyla ilgili yazılımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken şey öncelikle telefonunuzda ki Instagram uygulamasını kaldırın ve yenisini yükleyerek güncellemesini yapın. Eğer hala bu hatayı alıyorsanız 3.yolu deneyebilirsiniz.
 • Çoğu uygulama telefonun yanlış tarih ve saatin yanlış olması yüzünden hata vermektedir. Telefonunuzun tarihini ve saatini kontrol edin eğer yanlış ise düzelterek Instagram programının çalışmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuzdaki tarih ve saatte problem yoksa veya düzeltmişseniz ve buna rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız 4.çözüm yoluna geçebilirsiniz.
 • Telefonunuzdan ayarlar menüsüne girin. Veri kullanımı ardından menü tuşu altındaki arka plan veri gönderiminin açık olduğundan emin olun eğer kapalıysa açık hale getirin. Hangouts uygulamasına girip tüm hesaplarınız oturumunu kapatın ve daha sonra Instagram’ a baştan giriş yapın muhtemelen artık bu hatayı almayacaksınız. Bütün bu yolları denemenize rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız en kısa zamanda yetkili servise gitmenizi öneririz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

zerda - 18 Nisan 2019 - 16:55

instagram uygulamasını indirmeden googleden girilmiyor. Bir hata oluştu deniyor.

Anonim - 24 Haziran 2018 - 16:19

Ben instagramda problem yasiyorum giremiyorum bilinmeyen ag hatasi olusdu diyor ne yapmam gerekir

  Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 02:15

  Merhaba efendim, kullanmış olduğunuz instagram uygulamasını güncellemeniz durumunda sorun ortadan kalkacaktır. Sorunun uygulamadan mı yoksa hesabınız dan mı kaynaklandığını tam tespit edebilmek için i̇nstagram.com adresine giderek buradan, hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

necati - 1 Nisan 2018 - 19:56

ınstagram hesabıma giriş yapamıyorum telefonumdan ama başka hesaplara giriş yapabiliyorum kendi hesabıma giriş yapılmıyo ve başka telefondan giriyo

  Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:35

  Merhaba Necati bu durum için son sürüm Instagram uygulamasını kullanmanız gerekmektedir Sait son sürüm Instagram uygulamasını kullanıyorsanız bu durum için farklı bir sürüm Instagram uygulamasını indirerek sorunu çözebilirsiniz.