Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasının yeni özelliklerinden olan canlı yayın özelliğini kullananlardan sıkça bildirim gelmektedir, peki Instagram canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır? Günden güne büyüyen kullanıcı ve indirilme sayısı ile sosyal medya platformlarında üst sıralamalarda yer alan Instagram hemen her akıllı telefon sahibi kullanıcı tarafından benimsenmiş durumda. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden Instagram da her geçen gün kendini yenilemeye ve uygulamaya yeni güncellemeler ile birçok özellik eklemeye devam ediyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ekibi ile birlikte Instagram’ı satın aldıktan sonra uygulamanın evrim geçirdiğini söyleyebiliriz. Programa gelen en yeni özelliklerden bir tanesi de canlı yayın özelliği oldu. Canlı yayın özelliği Instagram kullanıcılarından çok büyük bir ilgi gördü ve beğeni ile karşılandı. Ancak bu yeni özelliğin herkes tarafından denenmek istenmesi üzerine bildirim yoğunluğu problemi karşımıza çıktı. Sürekli canlı yayın bildirimi almaktan sıkılan kullanıcılar bildirimleri nasıl kapatabiliriz sorusunu sormaya başladılar.

Canlı Yayın Bildirimini Kapatma

Insagram üzerinden gelen canlı yayın bildirimlerini kapatmak için izleyeceğiniz yol aslında çok basit. Öncelikle Instagram uygulamasını açıyorsunuz ve ardından sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına giriyorsunuz. Açılan menüde bildirim ayarları veya İngilizce kullanıma göre Push notification settings bölümüne giriyorsunuz. Bu bölümde ise Canlı yayın veya Live videos bölümünü kapalı konuma getiriyorsunuz. İşte tüm yapmanız gereken bu. Artık canlı yayınlarla ilgili bildirimleri almayacaksınız.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasında canlı yayın bildirimlerini kapatabilmek için telefonunuzdan Instagram uygulamasını açınız. Buradan kendi profilinize geçiş yaparak sağ üst kısımdan seçenekler bölümüne giriş yapınız. Seçenekler bölümünde üst kısımda da işaretlediğim gibi sizlerde Anında İlet Bildirimleri seçeneğine dokunun.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bu alandan alt kısımda yer alan Canlı Videolar bölümünde Açık kısmını Kapalı olarak değiştirmeniz durumunda artık Instagram’da yapılan canlı yayınlardan hiçbir şekilde bildirim almayacaksınız.

Yapmış olduğunuz bu işlem hesabınız için geçerlidir, yani bu hesapta yapmış olduğunuz işlem farklı bir cihaz kullandığınızda da geçerli olacaktır. Tekrardan canlı yayın bildirimlerini açmak istiyorsnaız Kapalı yerine Açık kısmını seçmeniz yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan