Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim
Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim

2014 yılından itibaren getirdiği bütün güncellemeler ile birçok kişiyi mutlu eden Instagram 2017 yılında son getirmiş olduğu güncelleme ile birlikte maalesef ki birçok kullanıcısını üzmüş durumda. Instagram kendi kullanıcılarının en iyi şekilde Instagram’dan faydalanması adına birçok yenilikler getirmeye var olan gücüyle devam ediyor. Son güncellemeleri ile birlikte Instagram köklü bir değişikliğe giderek bildirim olayını aktif ettik. Instagram’da artık ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor, bundan dolayı Instagram’da ekran görüntüsü alırken dikkat etmenizi şiddetle uyarırım. Peki, Instagram’da ekran görüntüsü alınca nasıl bildirim gider? Biliyoruz ki Instagram uygulamasında DM üzerinden de sadece o şahsa özel fotoğraflar gönderebiliyoruz, DM üzerinden göndermiş olduğumuz özel fotoğrafımızı o kişi ekran görüntüsü alırsa bizlere uyarı geliyor. Şuan için Instagram uygulamasında ekran görüntüsü alınca bildirim gelme olayı sadece DM üzerinde geçerlidir.

Instagram özel mesaj kısmında yeni gelen özellik olan sol alt köşedeki kamera ile göndermiş olduğumuz fotoğraflar karşı tarafın sadece 1 kere görmesine izin verilen bir özelliktir. Şayet karşı taraf sizin göndermiş olduğunuz fotoğrafı 2-3 kere açınca her defasında sizlere bildirim geliyor. Sizin attığınız fotoğrafın ekran görüntüsü çekerse de o halde yine sizlere bir uyarı geliyor ve gönderdiğiniz fotoğrafın altında “Ekran Görüntüsü” gibi bir ibare yer almaktadır.

Profilinde Fotoğrafları Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

Instagram uygulamasında normal şekilde paylaşılan fotoğraf ve videolarda ekran görüntüsü almanız durumunda şuanlık yani 16 Mayıs 2017 güncel Instagram uygulamasına göre bildirim gitmemektedir. Bu konu zaten daha önceden birçok kez tartışıldı ve hiçbir Instagram kullanıcısı bu durumdan memnun olmadığından dolayı kolay kolay Instagram bu özelliği normal fotoğraflara uyarlamaz.

Instagram hakkında merak ettiklerinizi veya şuan bahsetmiş olduğum Instagram ekran görüntüsü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sorularınızı bizlere alt kısımdan iletebilir ve kısa sürede sizlere dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Hangi Uygulamalarda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider?

Şuan için şayet Snapchat uygulamasını kullanıyorsanız bu özellik Snapchat uygulamasında mevcut, yani takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı hikayeleri ekran görüntüsü alırsanız hikaye sahibine “x kişisi hikayenizin ekran görüntüsünü kaydetti” şeklinde bir uyarı gider. Bu durumda dikkatli olmanız sizler için faydalı olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan