Instagram Engellediklerim Nerede?

Instagram Engellediklerim Nerede?
Instagram Engellediklerim Nerede?

Instagram uygulamasının en çok beklenilen özelliklerinden biri olan engellediklerim listesi nihayetinde yeni gelen güncellemeler ile birlikte tamamen hayatımıza geçmiş durumda. Birçok Instagram kullanıcısının şikayet ettiği olay artık Instagram’ın yeni sürümüyle giderildi yani kısacası artık Instagram’da engellediğiniz kişileri görebilirsiniz. Peki, Instagram’da engellediklerim nerede? Instagram’da sizleri sürekli olarak rahatsız eden veya Instagram’da profilinize kesinlikle erişmemesini istediğiniz kişileri rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişilerin listesine ulaşmak için Instagram uygulamasına giriş yapıp kendi profilinizi açınız. Ardından sağ üst köşedeki seçenekler kısmından Engellenen Listesi kısmına giderek buradan Instagram’da engellediğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. Instagram’da engellediğiniz en son kişiler birinci sırada bulunur yani engellediğiniz son kişiler yukarıdan aşağıya doğru sıralanmaktadır.

Instagram Engellediklerim Beni Görebilir Mi?

Instagram uygulamasında bir kişiyi engelledikten sonra acaba o kişi beni yinede görebilir mi? kuşkusu sürekli içimizde yatar. Lakin için rahat olsun, Instagram’da bir kişiyi engelledikten sonra o kişi sizin kişisel fotoğraflarınızı göremez ve sizinle iletişime geçemez. Lakin halen Instagram kullanıp kullanmadığınızı görebilir, Instagram engelleme özelliği sadece şunu yapar. O kişinin sizinle iletişime geçmesini engeller bunun haricinde Instagram profiliniz herkese açıksa bu fotoğrafları o kişiye göstermez. Kısaca Instagram engelleme işlemi bu şekilde gerçekleşmektedir.

Bir Kişiyi Engelleyince Bildirim Gider Mi?

Instagram uygulamasında bir kişiyi engellediğiniz zaman karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmesi söz konusu değildir, lakin karşı taraf sizi sürekli olarak takip ediyor ise bu durumu yani sizin onu engellediğinizi anlayabilir. Sizler bir kişiyi engellediğiniz vakit, o kişi sizin profilinize erişemediğinden dolayı ve sizlere istek atamadığından dolayı bu durumdan çok çabuk haberdar olabilir. Instagram’da engelledikleriniz kişilerin profillerine aşağıdaki ekran görüntüsündeki gösterildiği gibi rahatlıkla görebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan