Instagram Etiket Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Etiket Ekleme Nasıl Yapılır?
Instagram Etiket Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram çekilen fotoğrafların paylaşımının yapıldığı sanal bir ortamdır, sadece fotoğraf paylaşımın yapıldığı bir ortamdan çıkarak farklı bir alan yönelen Instagram uyglaması artık günümüzün mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. Ayrıca bu ortamda arkadaşlıklar kurulmakta ve arkadaşlar ile çekinilen fotoğraflar paylaşılmaktadır. Fotoğraf paylaşma konusunda insanları heveslendiren uygulamalardan olan ve arkadaşlarımızın nerede ne yaptığı konusunda bizlerin bilgilenmesinde aracı olan Instagram uygulamasında bugün etiket ekleme olayına değineceğim. Instagram uygulamasın çeşitli özellikleri vardır, bunlardan biri de etiket ekleme özelliğidir. instagram etiket ekleme nasıl yapılır? sorusu bu arkadaş ile çekinilen fotoğrafı paylaşma konusunda öne çıkmaktadır. Günümüzde etiketlemenin global dili ise hashtag olarak belirtilmektedir.

Instagram Etiket Ekleme (Hashtag) Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir fotoğraf çekilir ve filtre seçeneklerinden istenilen filtre tercih edilir. Bu işlem sonrasında ileri tuşuna basılır. Daha sonra kullanıcının karşısına gelen ekranda fotoğraf için bir açıklama yazılır. Daha sonra eğer istenir ise resmin nerede çekinildiğini belirtmek için konum ekle tuşundan konum eklenir. Daha sonra bir alt kısımda bulunan insanları etiketle tuşuna basılır ve fotoğrafın üzerine basılarak insanların üzerine instagram adı ile arkadaş etiketlenmesi yapılır ve paylaş tuşu ile resim paylaşılır.

Ayrıca internette günlük olarak yayınlanmakta olan (kimi zaman saatlik) Instagram’da en çok kullanılan etiketleri sizlerde kullanarak paylaşmış olduğunuz gönderinin daha fazla kişiye ulaşmasını ve herkesin keşfet de çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Etiketleme Ne İşe Yarar?

Instagram’ın pek kullanılmayan özelliği olan etiketleme özelliğini genellikle büyük markalar kullanır, amacı bütün herkese daha rahat bir şekilde ulaşabilmek ve herkese reklamını duyurmaktır. Sizlerde etiketleme özelliğini kullanarak, paylaşmış olduğunuz bir gönderinin daha fazla kişiye ulaşması adına etiketlemeleri kullanabilirsiniz. Etiketlemeler biz Türkler için pek sevilmeyen ama arada sırada kullanılan yöntemlerdir.

Instagram uygulamasında popüler etiketler arasında sırasıyla şunlar yer almaktadır;

#tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #iphoneonly #instagood #bestoftheday #instacool #instago #all_shots #follow #webstagram #colorful #style #swag

sizlerde bu etiketleri kullanarak paylaşacağınız fotoğrafın daha fazla kişilere erişmesini çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz lakin bu etiketler global olduğundan dolayı yani dünya çapında kullanıldığından dolayı fotoğrafını & videonuzu yabancı kişilerin beğenmesini sağlar.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan