Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?
Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Günümüzün belkide tek eğlencesi olarak bilinmekte olan Instagram‘da bugün sizlere hesap silme işlemlerinden bahsedeceğiz. Kısa sürede her telefonda baş köşede yerini almakta olan Instagram uygulamasında hesabınızı kolaylıkla kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Kişi instagram hesabını silmek için öncelikle instagram.com sayfasını açarak hesap silme işlemine başlayabilir. Bu işlemin ardından kullanıcı adı ve şifre girilerek ayarlardan hesap silme simgesine tıklayarak hesabınızı neden silmek istediğinizi bildirmeniz gereken bir sayfaya yönlendirilerek seçeneklerden çok zamanımı alıyor simgesine tıklayarak silme işlemi devam ettirilir. Ayrıca Instagram uygulamasında gelen özellikler ile birlikte hesabınızı da dondurabilirsiniz, hesabınızı dondurduğunuz vakit hesabınız tıpkı silinmiş olarak gözükmektedir. Tekrardan ilerleyen günlerde Instagram uygulamasını kullanacaksanız, hesabınızı dondurmak daha mantıklı gözükmektedir.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Kişi hesap silme sebebini tıkladıktan sonra şifrenizi tekrar girin simgesini tıklatıp şifreyi tekrar girdikten sonra son olarak hesabımı kalıcı olarak kapat simgesini tıklayarak hesap kalıcı olarak silinir. Kişinin hesabı silindikten sonra kişinin arkadaşları, fotoğrafları, yorumlar ve yapılmış olan beğeniler tüm verilerde tamamen siliniyor. İleriki zamanlarda kişi tekrar instagram sayfası açmak ister ise başka bir kullanıcı adıyla hesap açabilir.

Instagram Hesap Silme Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İlk etapta yukarıdaki linke tıklayınız ve ardından açılacak olan sayfada giriş yapmadıysanız giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra buradan Instagram hesabınızı neden, niye sildiğinize dair sizlere bir kaç seçenek sunmaktadır. Dilerseniz neden sildiğinizi açıklamak istiyorsanız da Diğer seçeneğini seçip bir açıklama yazabilirsiniz. Uygun bir açıklama yazdıktan sonra veya uygun bir açıklama seçtikten sonra Instagram hesabımı sil seçeneğine dokunarak hesabınızın kalıcı olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Hesabımı Silince Neler Olur?

İlk etapta DM üzerinden konuştuklarınız sizleri Instagram Kullanıcısı olarak görürler ve ayrıca sizlere mesaj gönderemez. Herhangi bir arkadaşınız size mesaj atsa, mesajı iletilmediğinden dolayı mesaj size kesinlikle ulaşamaz. Instagram hesabınızı sildikten sonra ilerleyen zamanlarda başka biri tarafından aynı kullanıcı adı kayıt edilebilir hale gelmektedir, yani başkası sizin daha önceden kullandığınız kullanıcı adıyla yeni bir hesap açabilir.

Şayet bu durumdan aşırı derecede rahatsız olursanız Instagram hesabınızı silmek yerine dondurmak daha mantıklıdır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan