Instagram Hesabımı Şikayet Ediyorlar Ne Yapmalıyım?

Instagram Hesabımı Şikayet Ediyorlar Ne Yapmalıyım?
Instagram Hesabımı Şikayet Ediyorlar Ne Yapmalıyım?

Günümüzün Instagram kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan hesabımı başkası sürekli şikayet ediyor sorununa dair kesin çözümler sunacağım. Yoğun şikayet altında olan hesabınızda herhangi bir ihlallik söz konusu ise otomatik olarak bu durumda Instagram yönetimi hesabınızı kapatır. Lakin hesabınız da herhangi bir ihlallik yok ise yani Instagram uygulamasının belirlemiş olduğu her kurala uyuyorsanız ve halen hesabınız yoğun şikayet altında ise bu durumda sizi şikayet eden kişilerin sayısı baz alınmaktadır. Şikayet sayısı aşırı derecede çok ise maalesef ki Instagram hesabınız kapatılır, lakin endişe etmeyin bugün ise Instagram şikayet edilen hesabı açtırma yönteminden bahsedeceğim. Hesabınız şikayet edildi ve kapatıldı ise Instagram yetkilileri sizden o hesabın asıl sahibi olduğunuzu doğrulamanızı istemektedir. Şimdi hadi gelin hep birlikte şikayet edilen, dondurulan Instagram hesabını nasıl açacağınızdan bahsedelim.

Dondurulan Instagram Hesabına İtiraz Etmek

  1. -İlk olarak itiraz edebilmek için sürekli olarak kullanmış olduğunuz tarayıcının url satırına https://help.instagram.com/contact/606967319425038 bu linki kopyalayıp yapıştırın. Veya direk olarak tıklayıp itiraz formunu açınız.
  2. Karşınıza boş kutular gelecektir, bu kutuları elinizden geldiğince mutlaka doğru bir şekilde doldurunuz.
  3. Birinci kutuya kapatılan kullanıcı adınızı giriniz, sadece kullanıcı adını girin @ işaretini eklemeden.
  4. İkinci kutuya ise kimlikte yazan Adınızı ve soyadınızı giriniz.
  5. Üçüncü kutuya ise hesabınızda kayıtlı olan E-posta adresini giriniz.
  6. Son kutuya ise hesabınızın kim tarafından veya neden şikayet edildiğini ve herhangi bir ihlal yapmadığınızı detaylı bir şekilde açıklayınız.
  7. Daha sonrasında gönder işaretine basarak formu göndermeniz durumunda yetkili kişiler sizinle iletişime geçecektir.

Instagram Dondurulmuş Hesabı Açmak

  1. Yukarıdaki formu doldurduktan sonra formda belirtmiş olduğunuz eposta adresine Instagram tarafından cevap gelecektir. Sizden bazı önemli hususlar isteyecektir, tarafınıza gelen kodu bir boş kağıda yazıp ardından kağıda kullanıcı adınızı okunaklı olarak yazın.
  2. Kağıdı tutarak yüzünüzün belirgin bir şekilde fotoğraf çekinip gelen mesaja yanıt olarak fotoğrafınızı gönderin.
  3. Bu adımdan sonra sizinle asıl yetkili kişiler iletişime geçecektir, yetkili kişilere herhangi bir ihlallik yapmadığınızı kanıtlarsanız hesabınız kısa sürede tekrardan aktif edilir.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Rustem bindal - 19 Nisan 2019 - 09:01

Hesabım boş yere kapaniyor