Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

2017 yılının en fazla kullanılan uygulamalarından olan Instagram uygulamasına gelen hikâyeler özelliği oldukça fazla rağbet görmeye devam etmektedir. Bununla beraber hikayeler özelliği birçok kişi tarafından kullanıldığı için Instagram yetkileri tarafından hikayeler özelliği 2017 yılında birçok özellik eklenerek dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. Bugün ise merak edilen konulardan olan Instagram’da hikayeye kişi etiketleme özelliği sayesinde birden fazla kişiyi hikayenizde paylaşabileceksiniz. Instagram hikayeye kişi etiketleme özelliğinin kullanım amacı kısaca şöyledir; bir hikaye paylaşırken o kişiyi ilgilendiriyorsa veya o kişi o karede yer alıyorsa kullanılır. Birçok kişi hikayede kişi etiketleme özelliğini bunun için kullanmaktadır.

Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagramın yeni bir özelliği olan instagram hikâye kişi etiketleme bu sıralar sıkça dile getirilenler arasındadır. Arkadaşlarınız ile çekinmiş olduğunuz fotoğrafları Instagram hesabınızın hikâye kısmına ekleyerek arkadaşlarınızı etiketleyebilir ve o kişiye bildirim giderek onunda bundan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için instagram uygulamasını açınız ve hikâye ekleme kısmına geçiniz. Buradan eklemek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu galeriden bulup ekleyiniz. Bu işlemini yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan “Aa” işaretine dokunun daha sonra yazı yazmanız için ekran açılacaktır.

Bu yazı yazma ekranına “@” işaretini koyunuz ve etiketlemek istediğiniz Instagram kullanıcısının adını yazınız. Bu işlemden sonra etiketlediğiniz kişiye instagram DM yani mesaj kısmına bir bildirim gidecektir.

Instagram Hikayeye Kişi Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sizlerde Instagram uygulamasında paylaşacağınız hikayede bir kişiyi etiketlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz hikayeyi seçiniz ve ardından;

Instagram Hikayeye Kişi Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sağ üst köşede yer alan Aa ifadesine dokununuz. Yani buradan metin yazma alanını açınız ve ardından kimi etikleteyeceksiniz @ işaretini ekleyiniz.

Instagram Hikayeye Kişi Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazarken alt kısımda öneriler çıkacaktır. Bu kısımdan arkadaşınızı seçiniz.

Instagram Hikayeye Kişi Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Arkadaşınızı seçtikten sonra arkadaşınızın kullanıcı adının altında bir çizgi belirlenecektir. Bu çizgi onu etiketlediğinizi göstermektedir. Arkadaşınızı bu şekilde sizlerde Instagram hikayelerinde direk olarak etiketleyebilir ve bir başka kişinin arkadaşınızın profiline hikayeden direk olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram hikayelerinde etiketleme olayını daha çabuk gerçekleştirebilmek adına sadece @ işaretini kullanmanız yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

şeyma - 21 Nisan 2019 - 00:14

teşkrler