Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl İzlenir?
Instagram Hikayeleri Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan biri olan Instagram, nitelikli filtreler ve sosyal ağda sahip olduğu özellikler ile popülerliğini ve kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Diğer taraftan Instagram, kullanıcılarını memnun etmek için yenilikler çıkarmaya da devam ediyor. Bugün ise Instagram uygulamasında hikayeleri bilgisayardan nasıl izlenir konusuna değineceğim.

Instagram, Snapchat’e benzeyen hikayeler özelliğini daha önce duyurmuştu. Bu arada Instagram hikayeleri bilgisayardan izleme işlemi mobil cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Instagram, yakın bir zaman önce Web sürümünde de bir takım değişikliğe gitmişti. Daha sonra hikayeler özelliğini devreye sokan Instagram’ın bu özelliği de kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Fakat kullanıcılar, Instagram’ın hikayeler bölümünü Web sürümünde kullanamıyor.

Instagram Hikayeleri PC’den Nasıl İzlenir?

Normal şartlarda Instagram Hikayeler’i Web sürümünde kullanılamıyor. Google Chrome tarayıcısında etkili olan Chrome IG Story uzantısı kullanılarak Instagram Hikayelerini PC’den izlemek mümkün hale geliyor. Bunun için kişilerin öncelikle uzantıyı tarayıcılarına eklemeleri gerekiyor. Uzantı eklendikten sonra kurulum işleminin yapılması gerekiyor.

Uzantı ekle butonuna tıklayıp kurulum işlemini yaptıktan sonra Instagram’ın Web adresine girilmesi gerekiyor. Hesaba daha önce giriş yapıldığı takdirde çıkış yapıp tekrar giriş yapmak gerekiyor. Yapılan bu işlemlerin ardından kullanıcıların PC ekranlarında gördükleri hikayeler bölümünü aktif olarak kullanabiliyorlar.

Windows 10’dan Instagram Hikayeleri Nasıl İzlenilir?

Instagram’ın Windows 10 için bulunan sürümü sayesinde kullanıcılar doğrudan Instagram uygulamasına girerek hikayeler bölümünü kullanabiliyorlar. Kullanıcıların öncelikle Instagram Windows 10 uygulamalarını bilgisayarlarına yüklemeleri gerekiyor. Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından kullanıcıların hikayeler bölümünü direkt olarak görmeleri mümkün oluyor.

Benim Instagram Hikayelerimi Nasıl Gizleyebilirim?

Kullanıcıların Instagram’da yeni hikaye oluşturmak için hikayeler simgesine tıklamaları gerekmektedir. Simgeye tıklanmasının ardından hikaye ayarlarına oradan da gizlilik ayarlarına ulaşılıyor. Kullanıcılar, istedikleri takdirde hikayelerini görmek istemedikleri kişileri belirleme ve bu kişilerin hikayelerini gizleme hakkına sahiptir. Sizlerde hikayelerinizi gizlemek istiyorsanız o kişileri sadece hikayeniz için engelleyebilirsiniz.

Bunun için o kişinin profiline giriniz ve ardından sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunup Hikayeni gizle işaretiyle hikayenizi sadece o kişi için gizleyebilirsiniz. Bu durum karşısında artık o kişi o hesaptan sizlerin hikayesine erişemez.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan