Instagram Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?
Instagram Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’ı Mark Zuckerberg’in satın alınmasının ardından uygulamaya çeşitli özellikler gelmiştir. Bu özelliklerden biri olan İnstagram Kaydetme Özelliği kullanıcılara beğendikleri gönderiyi gizlice kaydetme daha sonra inceleme fırsatı sunmaktadır. Bu özellikle birlikte beğenilen veya incelenmek istenilen gönderinin ekran alıntısının alınma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Gönderiler galeride değil İnstagram uygulamasında görüntülenir. Kullanıcılar kendi profillerindeki kayıt ettiklerim bölümünden kaydettikleri gönderiye ulaşabilir. İnstagram güncellemeleriyle diğer sosyal medya mecralarına ciddi bir fark attı. Bu yazıda son yeniliklerinden olan fotoğraf ve video kaydetme hakkında bilgi verecek ve kaydetme işleminin nasıl gerçekleştiğinden bahsedeceğiz.

Bahsettiğimiz bu güncelleme ile kaydetmek istediğiniz fotoğraf ve videoları profilinizdeki özel butondan görebilirsiniz. Bu kaydetme esnasında veya sonrasında kaydedilen profilin sahibine herhangi bir bildirim gitmemektedir. Yani kaydettiğiniz fotoğrafları sadece siz görebilirsiniz.

İçerik Nasıl Kaydedilir?

  1. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafın veya videonun sağ alt köşesinde bulunan simgeye dokunun.
  2. Profilinize gittiğinizde aynı simgeyi göreceksiniz. O simgeye dokunduğunuzda açılan sayfada kaydettiğiniz içeriğin bulunduğunu göreceksiniz.

Kaydetme işlemi bu kadar basit. Kaydedilen sayfada koleksiyonlar diye bir başlıkta mevcut. Bu başlığın altığında içeriklerinizi gruplayarak kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram kaydetme özelliğinin kullanımı çok kolaydır. Kaydetme özelliği kullanılmak istenilen gönderinin sağ tarafındaki ayraca tıklanarak gönderi kaydedilmiş olmaktadır. Bu durumda gönderisi kaydedilen kullanıcıya her hangi bir bildirim gitmemektedir. Kaydedilen gönderi kullanıcının kendi profilindeki ayraç işaretine tıklamasıyla görüntülenebilir.

Instagram’da bir gönderiyi kayıt ettikten sonra şayet gönderi sahibi o gönderiyi siler ise sizde de o gönderiler silinecektir. Bunun için bizler şuan için kaydetme özelliğini pek tavsiye etmiyor onun yerine ekran görüntüsünü çekmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Instagram’da kayıt edince bildirim gider mi?

Instagram’a gelen kayıt etme özelliğini kullandığınız takdirde karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez lakin tek bilmeniz gereken o fotoğrafı veya videoyu paylaşan kişi gönderiyi siler ise sizden de otomatik olarak silinir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan