Instagram Keşfet Nedir? Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram Keşfet Nedir? Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?
Instagram Keşfet Nedir? Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram uygulamasının vazgeçilmez bölümlerinden biri olan Instagram keşfet ile sizlerde artık oturduğunuz yerden dünya turuna Instagram sayesinde çıkabilirsiniz. Evet, Instagram keşfet ile sizlerde dünya üzerinde olup biten her şeyi bu kısımdan takip edebilir ve haberdar olabilirsiniz. Peki, Instagram’da keşfet nedir? Keşfet bölümü sayesinde sizlerin ilgisini çekebilecek her gönderiyi buradan bölebilirsiniz. Instagram’da sizlerin ilgi odağı olan bütün gönderileri bu kısımda listeler ve sizlerde bu fotoğrafları bir arada görmüş olursunuz. Instagram keşfet bölümüne erişmek için Instagram uygulamasından “Büyüteç” işaretine dokunarak erişebilirsiniz. Peki o halde, Instagram keşfete düşme işlemi nasıl yapılır? Instagram keşfete çıkmak için neler yapılması lazım? Instagram keşfete çıkmak için ilk etapta paylaşacağınız gönderilere mutlaka etiketler eklemeyi unutmayınız, etiketlerinizin sayısı 5’i geçmemesine özen gösterin. Bunun haricinde ne tür keşfet bölümünde çıkmak istiyorsanız o sektöre ait gönderileri beğenmeyi, sayfaları takip etmeyi unutmayın. Mesela giyim üzerine bir paylaşım yapıyorsanız, başta tekstil olmak üzere buna benzer birçok sayfanın gönderisini beğenerek ve bu sayfaları takip ederek kısa sürede sizlerin de gönderilerin keşfete düşmesini sağlayabilirsiniz. Sadece bu kadar mı? Instagram keşfete çıkmak için sadece bu kadarı yeterli değil, mutlaka profilinizin herkese açık olması gerekmektedir. Paylaşımlarınıza mutlaka yorumların yapılmasını ve ilgili kişilerin mutlaka beğenmesi gerektiğini de unutmayınız. Gönderinizde ne kadar fazla uzun yorum var ise ve ne kadar beğeni varsa kefşete düşme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

Instagram Keşfet Beğendiğin Fotoğraflara Göre Nedir?

Instagram uygulamasında keşfet bölümünde kimi zaman denk gelmiş olduğumuz gönderilerin altında “beğendiğin fotoğraflara göre” ifadesi yer almaktadır. Bunun sebebi ise keşfet bölümünde gözüken bu fotoğrafa benzer bir fotoğrafı daha önceden beğendiğiniz için sizlere tavsiye edilen bir gönderidir. Mesela daha önceden komik paylaşımlı bir gönderi beğendiyseniz 1-2 gün sonra yine aynı gönderiye benzer komik bir paylaşım sizlere sunulur. Instagram “beğendiğin fotoğraflara göre” seçeneği ile sizlerde ne tür gönderilerden haz alıyorsanız o gönderileri beğenerek Instagram keşfete düşmesini ve buradan sizlerin de kolay bir şekilde takip etmenizi sağlayabilirsiniz.

Instagram Keşfet Hikâye Neye Göre Çıkar?

Instagram’a gelen Stories özelliği ile yani Instagram hikaye özelliği ile Instagram kullanım oranı kat kat artmıştı. Hikaye özelliği Keşfet bölümüne de eklendikten sonra artık Instagram uygulamasına eskisine nazaran daha fazla kullanılmaya başlandı, peki o halde Instagram keşfet bölümündeki hikayeler neye göre çıkıyor? Instagram keşfetteki hikayeler de sizlerin ilgi odağı olan hesapların hikayelerinden otomatik olarak seçilir. Yani sizler sürekli olarak giyim üzerine Instagramı kullanıyorsanız buradaki hikayelerde giyim üzerine paylaşım yapan kullanıcıların hikayelerine yer verilir.

Instagram Keşfet Nasıl Kapatılır?

Instagram keşfete çıkmamak için veya Instagram keşfeti kapatmak için tek yapmanız gereken işlem Instagram hesabınızı gizli tutmak yeterli olacaktır. Sizler profilinizi gizli tuttuğunuz vakit keşfet bölümünü tamamen kapatılmış olacak ve paylaştığınız gönderiler ile hikayeler keşfete kesinlikle düşmez.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan