Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Günümüzün en fazla indirilme sayısına sahip olan Instagram uygulaması şuan Google Play ve App Store’da 1 milyardan fazla indirilmeye sahip olan uygulamalar arasında yeri almış durumda. Dünya popüler olan Instagram uygulamasında bugün merak edilen konulardan biri olan ve Instagram profilimize hava katan işlemlerden biri olan mavi tik hakkında biraz bilgiler vereceğim. Instagram’da dolaşırken başta sanatçılar olmak suretiyle bazı kişilerin profillerinde mavi tik işareti bulunmaktadır, bu mavi tik işareti o hesabın doğrulanmış olduğunu göstermektedir. Peki, bizler kendi hesabımıza mavi tik nasıl alabilirim? Instagram’da mavi tik nasıl alınır, alabilmek için nelere dikkat etmeliyiz?

Instagram’ın resmi internet sitesinde bulunan bilgilere göre, şu anda yalnız ünlü kişiler hesabını onaylatmak için Instagram’a talep gönderebiliyor. Ayrıca aynı sayfada bulunan bilgilere göre biz kullanıcıların hesabını onaylatmak için hiç bir şekilde başvuru sayfası bulunmamaktadır. Instagram, hesabınızı güvende tutmak için Facebook ve Twitter ile bağlantılı olarak kullanmanızı uzmanlar faydalı olabileceğini söylüyor. Şu anda ülkemizdeki Instagram severler arasında sadece bazı ünlü isimlerin hesabı onaylıdır.

Sonuç olarak eğer ünlü bir kişi iseniz, hesabınızı onaylatmanın bir tek yolu mail yardımı ile Instagram yetkilileri ile temasa geçmeniz gerekmektedir. Ancak mail aracılığıyla da ne yazık ki hesabınızın onaylanacağı net bir sonuç değil. O yüzden Instagram ile bağlantılı olarak çalışan sosyal medya şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Doğrulanmış Profil nasıl yapabilirim?

Instagram’da doğrulanmış profil için ilk etapta kullanmış olduğunuz hesabız global bir markayı temsil etmesi veya tanınmış birinin profili olması gerekmektedir. Bunun haricinde markanızı veya sizi aşırı derecede taklit eden profiller var ise Instagram’a bu durum karşısında aşırı derecede şikayet maili gönderirseniz tarafınıza mavi tik işaretinin gelmesini sağlayabilirsiniz. Instagram’da mavi tik alabilmek için bazı rivayetlere göre internet sitenizin de olması gerektiği gibisinden bir söylem mevcut.

Instagram’da Beni Taklit Eden Kişileri Nasıl Bildirebilirim?

Instagram’da mavi tik alabilmek için aşırı derecede sizleri taklit eden hesapların var olması gerekmektedir, ne kadar hesabı şikayet ederseniz Instagram yönetimi mecburen sizlerin profilini doğrulanmış profil olarak varsaymaktadır. Bunun için sizleri taklit eden profilleri detaylı olarak şikayet etmeniz durumunda mavi tik için bir adım atmış olacaksınız.

Sizleri taklit eden kişileri şikayet edebilmek için https://help.instagram.com/contact/636276399721841 bu adresi kullanmanız yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan