Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma
Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma

Kısa sürede büyüyen Instagram uygulaması geçtiğimiz aylarda yeni getirmiş olduğu tasarım ve yenilikler ile birlikte artık herkesin rahatlıkla kullanabileceği sosyal medya uygulaması haline geldi. Fotoğraf ve Video paylaşma konusunda oldukça iddialı olan Instagram uygulamasına kayıt olduktan sonra bazı ayarlar varsayılan olarak gelmektedir, bu ayarlardan bazıları ise otomatik video oynatma ayarının aktif olarak gelmesidir. Şayet sizlerde aktif instagram kullanıcısıysanız instagram otomatik video oynatma kapatma seçeneği sayesinde çok ciddi olarak mobil internet paketinizden tasarruf elde edebilirsiniz. Sizlerin de Instagram kullanırken çok çabuk internet paketi bitiyor ise bu durumun önüne geçebilmek için otomatik video oynatma işlemini pasif hale getirmeniz durumunda kısa sürede veri tasarrufu elde edebilirsiniz.

Bunun için; İlk adım olarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizin bulunduğu sekmeye geçiniz. Sağ üst köşede ki menüden SEÇENEKLER bölümüne girip Hücresel Veri Kullanımı bölümüne ilerliyoruz. Bu seçeneklerin altında Instagram’da otomatik olarak video oynatmayı engellemek için kullanacağımız seçenek karşımıza gelecektir.

Varsayılan seçeneğinizi “Daha Az Veri Kullan” olarak değiştirdiğiniz zaman otomatik video oynatmayı kapatma işleminiz tamamlamış olmaktadır. Artık hesabınızda karşınıza çıkan videolar siz üzerine tıkladığınız anda yüklenmeye başlanacaktır. Bu işlem kablosuz ağ bağlantısı olduğu sırada geçersiz olmaktadır ve yalnızca mobil internetiniz aktif olduğu vakit geçerli olduğunu belirtelim.

Instagram Otomatik Video Oynatma Engelleme

2017 ve 2018 yıllarında geçerli olan Instagram otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için sizlerde aşağıdaki resimli anlatımı uyarlayabilirsiniz. Instagram’da otomatik olarak açılan videoları engelleyerek internet paketinizin çabuk bitmesinin önüne geçebilir ve böylelikle kısa sürede veri tasarrufu elde etmiş olabilirsiniz. Instagram’da ayrıca otomatik videolar başlayınca ister istemez videolara ait seslerde çıkmaktadır, bunun için otomatik videoları kapatarak veya alt kısımda paylaşacağımız diğer bir yöntem ile birlikte videoların seslerini kapatabilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Engelleme

Instagram uygulamasında otomatik video oynatma özelliğini pasif hale getirmek adına kendi profilinize gidiniz ve üst kısımdaki işaretlemiş olduğumuz bölüme dokunun.

Instagram Otomatik Video Oynatma Engelleme

Bu alanda Hücresel Veri Kullanımı bölümü mevcuttur, zaten bunu üst kısımdaki görselde işaretledik. Bu alana dokununuz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Engelleme

Son olarak Daha Az Veri Kullan özelliğini işaretlemeniz durumunda otomatik bir şekilde başlayan videoların önüne azda olsa geçmiş olacaksınız.

Instagram Otomatik Ses Açılıyor

Instagram uygulamasında ana sayfada gezinirken veyahut keşfet bölümündeki paylaşımlara bakarken kimi zaman videolarda biz istemesek de o videoya ait sesler çıkmaktadır. Bu durum özellikle kalabalık yerlerde yaşandığında kimi zaman ister istemez utanıyoruz. Peki, Instagram’da otomatik açılan videoların sesleri nasıl kapatılır? Bunun için telefonunuzda Müzik Çalar uygulamasını açınız bu uygulamayı açtıktan sonra telefonunuzun normal sesini kısınız. Bu işlem sonucunda artık internette o video açıkken ses çıkmayacak ve sessizde kalacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan