Instagram Profil Resmi Kaldırma

Instagram Profil Resmi Kaldırma
Instagram Profil Resmi Kaldırma

Fotoğraf paylaşma uygulamalarından en ideali olan Instagram uygulaması büyük bir hızla gelişmeye devam etmektedir, bugün ise daha yeni Instagram kullanmaya başlayan kişilerin bilmesi gereken olaylardan biri olan profil resmini kaldırma seçeneği hakkında bazı önemli bilgiler vereceğim. İnstagram hesabınızdan profil resminizi kaldırmak son derece basit bir işlemdir. Bunun için ilk olarak instagram hesabınıza giriş yapınız. Giriş yapıldıktan sonra sağ üstte yer alan üç nokta işaretini seçip “Seçenekler” bölümüne giriş yapınız. Seçenekler bölümünde yer alan “Profili düzenle” kısmını seçiniz. Girdiğinizde en üstte bulunan “fotoğrafı değiştir” şeklinde bir yazı karşınıza çıkacaktır onu seçiniz ve açılan yeni sekmeden “Profil Fotoğrafını Kaldır” seçeneğini seçip ardından kaydet seçeneğini onaylayınız. Ve instagram profil resmi kaldırma işlemi bu kadar basittir. Bu adımları takip ederek profil resminizi başarıyla kaldırmış olursunuz. Profil fotoğrafınızı kaldırdığınız zaman yerine boş bir insan resmi gözükmektedir ilk kayıt olduğunuz da profil resmi eklenmeden önceki hale dönüşmektedir.

Profil resminizi kaldırdıktan sonra boş bir resim sistem tarafından atanır, bu resim default olarak Instagram tarafından belirlenen bir görseldir. Instagram’da sizlerde bu şekilde profil resminizi rahatlıkla değiştirebilir veya eski fotoğrafınızı kaldırabilirsiniz. Bunun haricinde Instagram’da profil resmini ortalamak istiyorsanız bunun için ise square instapic uygulamasını Android telefonlarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Profil Resmi Yüklemek

Bilgisayardan tam anlamıyla Instagram uygulamasını kullanamazsakta bazı yetkilerimiz bulunmaktadır, bunlardan biri de Instagram hesabımıza profil resmi yüklemek gibi seçeneklerdir. Bilgisayarınızdaki mevcut olan bir fotoğrafı Instagram profil resmi olarak yüklemek istiyorsanız instagram.com adresine giderek buradan hesabınıza giriş yapınız. Sağ üst köşeden profil işaretine dokunarak profilinize giriş yapıp Profil Resmi Yükle seçeneğini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan