Instagram Son Görülme Özelliği Aktif Oldu

Instagram Son Görülme Özelliği Aktif Oldu
Instagram Son Görülme Özelliği Aktif Oldu

2018 yılının en fazla konuşulacak güncellemelerden biri olan Instagram son görülme saati özelliğidir. Evet, yanlış duymadınız 18.01.2018 tarihinde saat 05:20 gibi gelen güncelleme sonrasında artık Instagram uygulamasında son görülme saati de yer almaya başladı. Instagram son görülme saatini görüntülemek için tek yapmanız gereken o kişiyle daha önceden DM üzerinden konuşmanızın bulunması yeterlidir. Instagram Mesajlar bölümünü açtıktan sonra o kişinin şuan aktif olup olmadığını, en son Instagram’a ne zaman girmiş özelliğini hepsini görüntüleyebilirsiniz. Instagram uygulamasının bu özelliği şuan için sadece Instagram Beta Kullanıcıları için geçerlidir. Yani Instagram uygulamasında şuan için bu özellik bütün kullanıcılar tarafından kullanılmamaktadır. İlerleyen günlerde kullanılması tahmin edilen bu özellik şuan için sadece beta kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulamasında son görülme özelliğini kullanabilmek için bir süre beklemeniz veya şuan beta kullanıcı olmanız gerekmektedir. Instagram’da son görülme özelliğinin sadece beta kullanıcılarının kullanabileceğini unutmayınız. Beta kullanıcı olduktan sonra Instagram DM kutusunu açınız ve bu listede kimlerin çevrimiçi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. En son Instagram’a kaç saat önce girmiş hepsini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

İlerleyen günlerde bütün Instagram kullanıcıları için geçerli olması beklenen Instagram son görüntüleme özelliği birçok kişinin başına bela olmamak için son görülme özelliğini kapatabilme özelliğini de unutmamış. Peki, Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Instagram Son Görülme Özelliğini Nasıl Kapatabilirim?

Instagram Son Görülme Özelliğini Nasıl Kapatabilirim?

Instagram son görülme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Instagram uygulamasını açınız ve ardından kendi profilinize giderek buradan sağ üst köşedeki seçeneklere dokununuz.
 2. Burada yer alan Hareket Durumunu Göster özeliğini pasif hale getiriniz. Yani top işaretine sola doğru kaydırınız, arka planının gri olmasını sağlayınız.

Takipçilerinizin, DM üzerinden konuştuğunuz kişilerin sizlerin ne zaman Instagram’a girdiğini görüntülemesini istemiyorsanız bunu yapmak oldukça kolaydır. Instagram son görülme özelliğini kapatmak için, DM kutusuna girdikten sonra burada en alt kısımda Hareket Durumunu Göster özelliğini kapatmanız durumunda son görülme özelliğini kapatmış olacaksınız. Instagram hareket durumunu göster özelliğini açarsanız tekrardan sizler Instagram uygulamasına girdikten hemen sonra sizleri “Şu an aktif” olarak gösterir.

Instagram son görülme özelliği hakkında merak ettiğiniz konuları bizleri alt kısımdan iletebilirsiniz bununla beraber sizlere nasıl beta kullanıcısı olabileceğiniz konusunda da biraz daha bilgi vereyim.

Instagram Beta Kullanıcısı Nasıl Olunur?

İlk olarak beta kullanıcısı nedir? Beta kullanıcısı Instagram uygulamasına gelen birçok yeni özelliği ilk olarak beta kullanıcılarının üzerinde test etmektedir. Yani kısacası, gelen bir özellikte sizlerde herhangi bir hata çıkar ise bunu daha önceden görüyorlar ve müdahale ediyorlar. Böylelikle sorun herkese ulaşmadan kısa sürede çözülüyor.

Beta kullanıcısı hem IOS için hem de Android kullanıcıları için mevcuttur, beta sürümüne katılmak istiyorsanız Google Play adresinden veya App Store marketlerinden Instagram uygulamasını bulunuz ve ardından alt kısımdan Beta Kullanıcısına ait bir ibare göreceksiniz. O kısımdan katılarak sizlerde Instagram için beta kullanıcısı olarabilirsiniz. Instagram son görülme özelliği şuan için sadece beta kullanıcılarına aktiftir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Hira - 10 Ağustos 2019 - 00:14

Merhabalar instagramda sürekli şu an aktif yazıyor olması o kişinin instagramdan hiç çıkmadığı anlamına mı geliyor yoksa instagramda bu sorunla ilgili bir problemmi var???

Melis - 6 Mayıs 2019 - 22:37

Merhabalar. Arkadaşım instagramı kapattığını söyledi bana uzun süre girmedi 7 saat sonra bugün aktif yazıyor anlamadım bilgi verirmisiniz

Nuray oytukkaya - 12 Nisan 2019 - 20:43

Son görülmeleri ben nasil görecem

Anonimm - 8 Temmuz 2018 - 03:39

Merhaba instagram son görülmesi yanlış saati gösterir mi acaba yani en son baktığımda 3 saat önce aktifti yazısını gördükten sonra 13 dk önce aktifti gibi bi yazı görüyorsak karşı taraf kesin girmiş oluyor instagrama değil mi ?

  Göksu Polat - 9 Temmuz 2018 - 05:19

  Merhaba efendim, karşı taraf Instagram’a giriş yaptığı zaman son görülme saati değişir.

Anonim - 23 Haziran 2018 - 01:25

Arkadaşım aktif olmamasına rağmen aktif gözüküyor bu mümkün mu

  Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 02:25

  Merhaba efendim, tabi böyle birsey mümkündür. İnstagram uygulamasındaki son görülme özelliğini pasif hale getirmiş ise bu durumu kolaylıkla yapabilir.

Betül - 11 Nisan 2018 - 12:13

Mesaj kutumda son görülme özelliği aktif olarak görünen biri ile ilk yazışmaya başladığımda kişinin son görünmesi gidiyor. Kendisi son görünmesini mi kapatiyor yoksa bunun icin bir uygulamami var acaba?

  Yusuf B. - 13 Nisan 2018 - 12:32

  Merhaba Betül, Instagram uygulamasında ki son görülme özelliği tam stabil bir şekilde çalışmamaktadır.

Anonim - 6 Nisan 2018 - 21:29

Merhaba, yakınlarda aktif diye gösteriyorsa bir kişide bu ne anlama gelir? Birde bazen bugün aktif diye bir gösterge çıkıyor, bu ikisinin ne anlama geldiğini yazabilir misiniz? Acaba çok uzun süre instagrama girmeyince mi yakınlarda aktif yazısı çıkar yoksa az önce mi aktifti bu kişi anlamıyorum çünkü mesela 5 dk önce aktif olsa 5 dk önce aktifti yazmaz mıydı? Yardımcı olablir misiniz? Teşekkürler 🙂

  Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:22

  Merhaba efendim, bu durum şuana kadar çözülmüş değil. Dediğiniz konusunda haklısınız, sanırım 1 dakikadan daha az sürede aktif oldu ise Yakınlarda Aktif yazısı gözüküyor.

  esr - 10 Nisan 2018 - 21:49

  Bu sorundan bende muzdaribim
  Biran önce çözülmesini istiyorum.
  iphone bütün modellerinde baktım. Sadece benımki bu şekilde. Ve baktğım bütün modeller. Son güncelelmeyi yapmış telefonlar.
  Apple desteği aradım 5 nisanda yaptıgım güncelleyi geri alabilirmiyim diye. O güncellemeden sonra oldu çünkü.
  Apple da böyle bir şey yok dedi.
  İnstagram destekle görüşün dedi.
  İnstagrama mailler attım. Dönüş yok malesef.
  Günlerdirde internette araştırıyorum. Yok yani çaresi. İlk defa benim gibi şikayetçi biri buldugum için sevinerek yazayım dedim.
  Bugün sabah geldi bir güncelleme hemen güncelliyim düzelirmi dedim.
  Yine yok. Kafaya yicem.
  Bir an önce çözsünler bu sorunu.
  Saygılar 😉

Beste - 5 Nisan 2018 - 23:59

Instagram da sohbet etmek için dokun diyor daha dun girdiğimde dün aktif di yazıyordu acaba bu neden? Acaba son görülme özelliğini mi kapattı yoksa 2 gün girmeyince öyle mi diyor? Ya da 2 gün girmeyin ce 2 gün önce aktif di gibi bi ibare yazıyor mu ??

  Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:25

  Merhaba efendim son görülme özelliğini kapatırsa herhangi bir aktiflik yazısı yazmaz. Büyük ihtimalle karşı taraf iki gün önce Instagram uygulamasına girmiş.

Enes - 12 Mart 2018 - 03:12

3 gün önce aktif olan birisi dm de 3 gün önce aktif olmysturmu der yoksa dün aktif mıdır diye gösterir

  Yusuf B. - 12 Mart 2018 - 17:16

  Merhaba efendim, eğer ki 3 gün içerisinde tekrardan Instagram’a girerse eski ifade değişir ve aktif veya x gün önce – x dakika önce aktifti yazar.

Anonim - 7 Mart 2018 - 17:39

Merhaba. Listemdeki takipçilerin hepsinde 1 dakika önce, bugün aktif ve dün aktifti yazısı düzgün çalışıp gerçeği yanaıtırken sadece bir hesap sürekli şu an aktif olarak görülüyor diğer kullanıcalarda bir sorun yok. Bu hesap kapalı olmasına rağmen bir kişi üstünde sürekli şu an aktif yazısını neden görüyorum acaba ?

  Yusuf B. - 8 Mart 2018 - 15:00

  Merhaba efendim, bu konu hakkında şuan size bir bilgi verip sizleri yanıltmak istemiyorum. Şuan Instagram uygulamasının alt yapısında bir sorun bulunmaktadır, bu son görülme özelliği tam anlamıyla stabil bir şekilde çalışmamaktadır. İlerleyen zamanlarda tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi sorunsuzca çalışmasını umuyoruz.

Anonim - 2 Mart 2018 - 02:24

Karsimdaki kisinin son gorulmesini göremiyorum sadece sohbet etmek icin dokun yazisi cikiyor neden

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:32

  Merhabalar efendim, bu durum için tek yapmanız için hem sizin hemde karşı tarafın hareket durumunun aktif olması gerekmektedir.

Anonim - 28 Şubat 2018 - 23:34

Aktif yazısı yerine sohbet etmek için dokun yazıyor bu nedemek

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:38

  Merhabalar efendim, bu durum sizlerden kaynaklanmaktadır. Her iki taraf aktifliği görebilmesi için ilk etapta izin vermesi lazım sizler izin verdikten sonra 1-2 saat içerisinde aktif güncellemesi geldikten sonra gözükmeye başlayacaktır. Yani aktiflik özelliğini açtıktan sonra hemen aktif olmasını beklemeyin.

Sibel - 28 Şubat 2018 - 01:01

Merabalar instgram arka planda çalışınca aktif olduğunu gösterir mi?

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:42

  Merhabalar efendim, Instagram son görülme özelliğini şu sıralar pek önemsemenizi tavsiye etmemekteyiz. Çünkü her şey tam yerine oturmuş değil. Mesela sizler Instagram’dan tamamen çıkış yapsanız bile sizi halen aktif gösteriyor olabilir. Bu durum cihazdan ve kullanmış olduğunuz bağlantıya göre değişmektedir tabi lakin ilerleyen günlerde bu sorunların tamamen çözülmesini bekliyoruz. Sorunuzun cevabı ise, eğer güncel bir yazılıma sahip olan bir cihaz kullanıyorsanız normal şartlarda aktif göstermemesi gerekmektedir. Bu durumu arkadaşlarınızın telefonlarından kontrol etmelerini isteyin.

Anıl - 27 Şubat 2018 - 23:17

Dm den mesaj attıktan sonra ikimizinde son görülme özelliği açık olmasına rağmen gözükmemeye başladı bu neden kaynaklanıyor ?

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:42

  Merhabalar efendim, diğer yorumlarda da bahsettiğim üzerine Instagram’da son 3 gündür teknik bir arıza mevcut. Son görülme özelliği tam anlamıyla stabil çalışmamaktadır.

Anonim - 26 Şubat 2018 - 00:24

Sohbet etmek için dokun ne anlama geliyor acaba?

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:46

  Merhabalar efendim, o yazıya dokunduğunuz vakit o kişiye DM gönderebilirsiniz veya daha önceden göndermiş olduğunuz mesajlar varsa ve onları silmediyseniz onları tekrardan açabilir okuyabilirsiniz.

Melis - 25 Şubat 2018 - 11:21

Iyi günler göksu hanım; instagram hareketler dökümünü pasif hale getirdikden sonra sayfadayken suan aktif yazısı olur mu whatsaapda ki gibi yoksa aktifligi de karsı tarafın görmesi kapatılmış mı olur ?

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:50

  Merhabalar efendim, hareket durumunu pasif hale getirdikten sonra 1-2 saat içerisinde artık Instagram’a girseniz bile bir başka kişi tarafından aktif olup olmadığınız fark edilmez.

Ulker - 25 Şubat 2018 - 01:42

Merhaba Göksu hanım baska bir profilim mevcur ordan kendime mesaj attim son gorulme olayina bakmak icin profilden cikis yaptigim halde her gun su an aktif yaziyor neden boyle anlamadim parolayi falan da degistirdim belki birileri girmistir diye neden tamamiyle cikis yaptigim halde su an aktif yaziyor anlamadim

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:51

  Merhaba efendimi, Instagram’ın son görülme özelliği maalesef ki tam anlamıyla çalışmamaktadır ilerleyen günlerde düzelmesi tahmin edilmektedir.

Anonim - 22 Şubat 2018 - 14:50

Instagramda aktiflik neyi kapsiyor.aktif olmak dm.de yazisiyor olmakmi.girmek gezinmek,begeni yapmak bunlarda aktif yazarmi dm.de.lutfen cvplayin.

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:47

  Merhaba efendim, aktif yazısı sadece o esnada Instagram uygulamasında olduğunu gösterir. Ne DM yazarken ne de herhangi bir gönderiyi izlerken / beğenirken değişmez. O esnada o kişi Instagram’da herhangi bir şey yapıyor ise Aktif yazar.

Anonim - 21 Şubat 2018 - 17:01

ınstagrama gece 00:00 önce girmeme rağmen suan bugün aktif yazıyor bır başkası gırmıs olabılırmı sımdıden TSK ederım

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:47

  Merhaba efendim, evet büyük ihtimalle olabilir. Bunun için hesabınızı güvene almanızı tavsiye ederiz.

Anonim - 18 Şubat 2018 - 10:01

Soruyu yazdim ama size ulastimi bilemiyorum.instagramda aktif olma sadece yazistiginizdami gozukucek.girdigimizde begeni yaptik,veya paylasim bunda gozukecekmi.yoksa sadece dm.den yazistiginizdami aktiflik olacak.mesela ben bir arkadasima baktim,aktifligi acik bu kisinin,aktif olarak goruyorum.mesela paylasim yapmis,2 ssat once.sanki dm.de,girmemis gibi 2 saat once aktifti yazmiyordu.

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:49

  Merhaba efendim, Aktif yazısı daha önceden Instagram DM üzerinden konuştuğunuz kişilerde gözükür. Mesela siz X kişisiyle 1 hafta önce konuştunuz diyelim ve o kişi sizinle olan konuşmanızı silmedi. Ve siz ne zaman Instagram uygulamasına girerseniz sizin aktif olup olmadığınızı görebilir. Aktif olup olmama durumu sizler Instagram’da herhangi bir şey yaparsanız bile sizi aktif olarak gösterir.

Cansu - 30 Ocak 2018 - 18:10

Meraba ben önceden görüyodum aktifliği ama mesaj artıktan sonra görmemeye başladım ve karşımdakinin aktifliği de açık bu durum ne zmn düzelir

  Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:38

  Merhaba, büyük ihtimalle karşı taraf bu özelliği kapatmış olabilir. Bunun için bu özelliği karşı taraf kullanmadığından dolayı sizlerde karşı tarafın son görülme özelliğini göremezsiniz.

Duygu - 30 Ocak 2018 - 09:04

Merhaba göksu hanım erkek arkadaşımın son görülme durumu aktif olmasına rağmen o benim girdiğim saati görebiliyor ben onun göremiyorum dm den mesajlarımız olmasına rağmen . nasıl düzeltebilirim. Şimdiden teşekkür ederim .

  Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:39

  Merhaba Duygu, dedikleriniz şayet doğru ise bu durumda bazı ihtimaller vardır. Ya o esnada Instagram’da sorun yaşanıyor olabilir ya da sizlerin kullanmış olduğu telefonların modelleri eski olabilir – kullanılan Instagram uygulaması güncel olmayabilir. Bu özelliği tam olarak düzgün bir şekilde kullanmak istiyorsanız ilk olarak son sürüm Instagram uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

Anonim - 28 Ocak 2018 - 18:50

gırmedıgımız halde sadece mesaj gelınce aktıf oluyoruz bu nasıl oluyo ?

  Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:41

  Merhaba, Aktif yazısı sayfası yeniledikten sonra yok olur. Yani bu özellik tıpkı WhatsApp’taki gibi anlık olarak gözükmez. Kısaca örnek verecek olursak, bir kişi sizin çevrimiçi olup olmadığını anlamak için DM kutusuna bakması gerekmektedir. O esnada aktif olarak gözükebilirsiniz lakin siz o esnada çıktıysanız ve aradan bi zaman geçti ise sizi DM kutusundan izleyen kişi sayfayı yenilemesi gerekmektedir.

Anonim - 28 Ocak 2018 - 10:11

Bu gün aktif olayı nedir? Şuan aktif, misal 2 saat önce aktif olayı tamamda bu gün aktif olayı nedir

  Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:41

  Merhaba efendim, bu özellik bugün gün içerisinde belli bir saat içerisinde aktif olmuş demektir. Tam saatini vermemektedir.

Mert - 18 Ocak 2018 - 22:35

instagramda betaya katılmaya çalışıyorum bu işlem birkaç dakikadır sürecek diyor 1 saattir napıcam

  Göksu Polat - 18 Ocak 2018 - 22:36

  Merhaba Mert, telefonu yeniden başlatıp tekrardan kontrol eder misin?

Anonim - 18 Ocak 2018 - 20:08

Hareket dökümünü açsamda hala son görülme gözükmüyor bilen varsa söyleyebilir mi

  Göksu Polat - 18 Ocak 2018 - 22:37

  Merhaba sorunu anlamadım, eğer sorun devam ediyor ise detaylıca özetler misiniz?

Murat - 18 Ocak 2018 - 16:14

selam göksu hanım bu güzel güncellemelerden bizleri haberdar ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. ben ios kullanıyorum ve beta kullanıcısı olduktan sonra bu güncelleme bende de gözükmeye başladı. yavaştan yavaşa artık instagram da tıpkı whatsapp ve facebooka benzemeye başladı 😀

  Göksu Polat - 18 Ocak 2018 - 22:37

  Evet murat, Instagram’da eskisi gibi değil 🙂

Yagmur - 18 Ocak 2018 - 14:13

Beta kullancisi oldum Ama gelmedi son görülme

  Göksu Polat - 18 Ocak 2018 - 22:37

  Merhaba Yağmur, düzelmesi lazım bu konu hakkında tekrardan bilgilendirme yapar mısın?

   Melisa - 28 Ocak 2018 - 09:02

   Merhaba bende düne kadar ne zaman altif olduğunu gördüğüm kişiyle dün yazıştıktan sonra görememeye başladım sebebi ne olabilir?

    Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:41

    Merhaba Melisa, karşı taraf bu özelliği kapatmış olabilir.

   leonardo - 31 Ocak 2018 - 23:05

   göksu hanım instagramı açıp kapatmadığımız takdirde sadece telefonun ekranını kapasak hala aktif olarak gözükürmüyüz

    Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:37

    Merhaba, bu özellik sizler Instagram’a girdiğiniz zaman çalışmaya başlar. Yani aynı WhatsApp’ta yer alan görülme özelliği gibidir, siz Instagram’dan çıktıktan sonra 1dk önce aktiftir gibisinden bir ibare yer alır.

     Zehra - 1 Mart 2018 - 00:47

     Merhabalar internet kapalı mobil kapalı bütün bağlar kapalı telefon yanımda ful kapalı ama ama ben k3ndi telefonumdan baktığımda kapalı olan telefondaki isteğram hesabı aktif görünüyor bu nasıl oluyor yani arkadaşım telefonunu kole kapatıyor suan internetim telefonun kapalı diyor ama ben kendi telefonundan onun istegramın baktıģim da aktif görünüyor bu nasıl oluyor lütfen yanıtlarmısiniz

     Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:33

     Merhabalar efendim, bu durum Instagramdan kaynaklanmaktadır. Bu durum için endişelenmenize gerek yok ilerleyen zamanlarda düzelecektir. Şuan bu konu için Instagram yönetimi bir geliştirme yapmaktadır ilerleyen zamanlarda çözülmesini temenni ediyoruz.

     Sileli - 3 Mart 2018 - 16:52

     Karşi taraf son gorülmeyi kapatmadiği hâlde aktifliği gözukmuyor. Instayi tekrar kurdum ayni

     Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:27

     Merhabalar efendim, bu durum için şu adımları kontrol etmelisiniz. Sizin de aktiflik durumunuz aktif olmalı ve karşı tarafında aktif olmalı. Daha sonrasında 1-2 saat içerisinde bu özelliğin çalıştığını görmüş olacaksınız.