Instagram Takipçilerimi Nasıl Gizlerim?

Instagram Takipçilerimi Nasıl Gizlerim?
Instagram Takipçilerimi Nasıl Gizlerim?

Sosyal medya kullanıcılarının sık merak ettiği konular arasında olan instagram takipçilerimi gizleme sorusu merak edilenler arasındadır. Sizlerde aktif bir şekilde Instagram uygulamasını kullanıyorsanız ve takipçilerinizin bir kısmını başkaları tarafından görülmesini istemiyorsanız bunun için sizler adına hazırlamış olduğumuz bu yazı sayesinde aydınlanacaksınız. Bu işlemi yaparak kullanıcılarının takipçilerini ve senin takip ettiğin kişileri görmesini hesabını gizleyerek engelleyebilirsiniz. Fakat senin hesabını takip etmesine izin verdiğin biri senin takipçilerini ve takip ettiklerini görecektir. Yani takipçilerini görmesini engellemek istemediğiniz kişi aynı zamanda sizin takipçiniz olarak kalsın istiyorsanız bunu engelleyemezsiniz.

Hesabınızı gizlemek için instagram hesabınızı açınız daha sonra profilinin sağ üst köşesinde yer alan ayarlar simgesine tıklayınız. Gizli hesap özelliğini sağdaki kutucuktan aktif hale getiriniz. Bu işlemi yaparsanız bir kullanıcı sizi takip etmek istediğinde size bildirim gelir ve yalnızca siz onaylarsanız kullanıcı sizi takip edebilir, takipçilerinizi ve fotoğraflarınızı görebilir. Onaylamadığınız taktirde bunları göremez. Instagram uygulamasında hesabınızı gizlediğiniz vakit sizleri takip etmeyen kişiler ne fotoğraflarınıza, ne de sizi takip eden kişileri görebilir. Bunun için Instagram profil gizleme seçeneğini kullanmanız sizler için faydalı olacaktır. Bunun haricinde Instagram’da özel olarak hazırlanmış olan, takipçi gizleme gibisinden herhangi bir özellik maalesef ki yok. Günümüzün hızla gelişen Instagram uygulamasında böyle bir özelliğin gelmesi çok büyük olaylara neden olacaktır bundan dolayı bu özellik kolay kolay Instagram’a gelecek gibi gözükmemektedir.

Instagram Profilimi Gizlersem Neler Olur?

Instagram profilinizi gizlediğiniz vakit, dışarıdan herhangi bir kişi sizin profilinize ait olan bilgilerinizi göremez. Yani ne takip ettiğiniz kişileri görür ne de sizi takip eden kişilerin listesine erişebilir. Instagram’da profilinizi gizledikten sonra sizleri halen takip eden kişiler sizlerin profilinizdeki bilgilere erişebilir bunun için takipçilerinizin arasında tanımadığınız veya şüphelendiğiniz birileri var ise bu durumda bu kişileri takipten çıkarın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan