Instagram ve Snapchat Hikayeye Link Vermek

Instagram ve Snapchat Hikayeye Link Vermek
Instagram ve Snapchat Hikayeye Link Vermek

Sosyal medyada hikaye paylaşmak artık hayatımızın bir parçası haline geldi, kimi zaman en komik anılarımızı 1 günlüğüne takipçilerimiz ile paylaşıyor kimi zaman ise en önemli bilgileri hemen herkes görsün diyerek hikayelerimizde bu tür konulara yer vermekteyiz. Instagram uygulamasına gelen bu özellik biliyoruz ki Snapchat uygulamasının bir özelliğinden baz alınarak yapıldı ve Instagram’a gelen bu özellik kısa sürede birçok Instagram kullanıcısı tarafından sevilerek kullanılmaya başlandı. Peki, Snapchat ve Instagram’da hikayelere link verme işlemi nasıl? Instagram’da hikayeye link vererek birçok takipçinizin belirttiğiniz linke direk olarak erişim sağlamalarını rahatlıkla sağlayabilirsiniz, bunun için Instagram uygulamasında hikaye paylaşmadan önce üst kısımda bulunan LİNK işaretine dokunarak hikayenize link ekleme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Peki, Instagram’a bu kadar basit bir şekilde link ekleme işlemini tamamlarken Snapchat uygulamasında hikayeye nasıl link verilir? Snapchat uygulamasında ise gelen yeni özelliklerden biri olan Paperclip özelliği ile hikayelere link ekleme işlemini Snapchatte tamamlayabilirsiniz.

Hikayeye Link Ekleme İşlemi

Hikayeye Link Ekleme İşlemi

Instagram’da hikayeye link verebilmek için hikayenizi oluşturduktan sonra üst kısımda emojilerin yanında yer alan bağlantı işaretine dokunarak yeni bir link ekleme alına takipçilerinizin gideceği adresin linkini yapıştırmanız yeterlidir.

Lakin bu durum bu kadarı ile bitmiyor, herkes dilediği linki veremesin diyerek Instagram yönetimi olası bir spamların önüne geçebilmek için bu özelliği her kullanıcısına maalesef ki sunmamış. Instagram’da hikayeye link vermek için belli bir takipçi sayısına ulaşmanız ve ardından hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. Lakin sadece işletme hesabınızın olması yeterli olmuyor bunun haricinde belli sayıda takipçiye erişmeniz gerekmektedir, ortalama olarak 20binden fazla takipçiye ulaşmanız ve işletme hesabınızın olması gerekmektedir.

Snapchat Hikayeye Link Nasıl Eklenir?

Snapchat’in en son güncellemeleri ile birlikte artık hikayelerinize rahatlıkla link ekleyebilirsiniz, hikayelerinize link eklemek için tek yapmanız gereken oluşturmuş olduğunuz Snapchat gönderisini paylaşmadan önce EKLE >> BAĞLANTILAR kısmından snapchat hikayenize link ekleme işlemini başarıyla ekleyebilirsiniz. Lakin bu durum şuan için yeni olduğundan dolayı son sürüm Snapchat uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan