Instagram Yanlışlıkla İstek Göndermek

Instagram Yanlışlıkla İstek Göndermek
Instagram Yanlışlıkla İstek Göndermek

2010 yılında piyasaya sürürmüş olan fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram birçok evrim sonucunda artık daha fazla kullanılmaya başlandı. Bununla beraber yediden yetmişe kadar birçok kişinin artık birden fazla Instagram hesabı var. Bugün ise Instagram’da bir kişiye yanlışlıkla gönderilen istek sonucunda doğacak olan etkenlere bakacağız. Instagram’da bir kişiye yanlışlıkla istek gönderdiyseniz karşı tarafın bazı durumlarda haberi olabilir ve bazı durumlarda haberi olmaz. Bunun için karşı tarafın haberi olup olmadığını öğrenebilmek adına sizlerde birazdan paylaşacağımız ihtimalleri göz önünde bulundurarak kendinize göre bir tahmin oluşturabilirsiniz. Instagram uygulamasında bir kişinin profili gizli ise o kişinin profilini görebilmek adına mutlaka o kişiyi takip etmemiz gerekmektedir. Instagram’da bir kişiye takip isteği göndermek ya da takip etmek için o kişinin profiline giderek Takip Et işaretine dokunarak kişiyi takip edebiliriz. Kimi zaman Instagram’da bir kişinin profiline göz atarken yanlışlıkla takip isteği gönderebilmekteyiz. Peki, yanlışlıkla takip edince karşı tarafa bildirim gider mi?

Instagram Yanlışlıkla Takip Ettim

Instagram uygulamasında bir kişiyi yanlışlıkla takip ettiyseniz ve o kişinin o esnada veri paketi açık ise veyahut herhangi bir internete bağlı ise %85 ihtimalle ile karşı tarafa bildirim gitmiş olacaktır. Sizler takip isteğinizi geri çekseniz bile bildiriminiz karşı tarafın telefonuna gittiğinden dolayı geri alınamaz. Peki, bu durumda neler yapılmalı ve nasıl davranılmalı? İlk etapta bu durum kişiden kişiye değişebilir, bunun için karşı tarafın sizin için ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurunuz. Yanlışlıkla gönderilen isteğinizi geri çekerseniz, karşı taraf sizin için“aa bu beni gizliden gizliye takip ediyor” gibisinden bir düşünceye sahip olabilir. Bu kısıma kadar %85’lik bir ihtimalden bahsettik, gelelim geriye kalan %15’lik ihtimale. Eğer ki karşı taraf telefonu yavaş ise ya da Instagram bildirimlerinden nefret ediyor ise bu bildirimleri kapattıysa karşı tarafın telefonuna bildirim gitmez. Siz bu duruma göre isteğinizi geri çekebilirsiniz.

Instagram’da Takip İstek Gönderip Geri Çekmek

Instagram uygulamasında bir kişiye takip isteği gönderip geri çekmeniz bana kalırsa çok abes bir davranış olacaktır. Lakin bu durum üst kısımda bahsettiğim gibi kişiden kişiye değişebilmektedir. Takip isteği gönderdiğiniz kişiyi önemsiyorsanız ve o da sizi önemsiyor ise bu durum karşısında isteği geri çekmek yerine takip isteğiniz durabilir. Ayrıca birçok kişi Instagram’da yanlışlıkla takip isteği gönderip hemen geri çekersem karşı tarafın haberi olmak gibisinden bir düşünceye sahip. Lakin bu durum böyle değil, karşı taraf eğer internete bağlı ve bildirimleri açık ise bu durumdan anında haberdar olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan