İnstagram’a Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram’a Reklam Nasıl Verilir?
İnstagram’a Reklam Nasıl Verilir?

Reklam hizmetinden her türlü firmanın yararlanacağı şekilde genişleten instagram, bu servisi müşterilerine aşamalı olarak sunuyor. Her geçen gün daha fazla müşteri tarafından kullanılan reklam servisi sonraki aşamalarda hem instagram Appsı üzerinden hem de Facebook’un reklam yönetim aracı olan Power Editör üzerinden de hizmet vermeye başlayacak. İnstagram üzerinden tüm kullanıcılar eş zamanlı reklam verme imkanına sahip fakat reklam verebilmek için önce gerekli şartlara sahip olmak gerekir.

Gerekli şartlar arasında reklam veren kullanıcıların instagram hesabı olma zorundalığı yok ancak Business Managar’e bir İnstagram hesabı kaydı yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yapılmaz ise verilen reklamlar gri renkte oluyor ve gelen yorumları görmek onlara cevap vermek mümkün olmuyor. Reklam verilmeden önce yaratıcı bir reklam oluşturuluyor, daha sonra bu yaratıcı reklama göre metin yazılıyor hedef ve kitle belirlenmesi yapılıyor ve reklamın yapılacağı yer İnstagram olarak seçildikten sonra reklam Facebook onayına sunulur. Onay alan reklamlar İnstagramda yayınlanmaya başlıyor.

Instagram Reklam Çeşitleri

  • İnstagram, kişilere daha önceleri 15 dakikalık reklam süresi tanırken artık 30 dakikalık videoların paylaşmalarına olanak tanıyor.
  • Reklam görselleri ve videoların formatlarının kare olma zorunluluğu kaldırılıyor.
  • Facebook ve İnstagramda yapılan kampanya yönetimi ve etkin performans için reklam verenlere servis ve en yüksek kalitede reklam hizmeti sunuyor,
  • Marquee adlı yeni özellik ile reklam verenler vizyona yeni giren film tanıtımı ya da yeni ürün tanımı yapmak için “bir an” satın alarak kısa sürede daha fazla kitleye ulaşma imkanına kavuşmuş oluyor.

Instagram Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında ürün satışı yapmak veya yeni açmış olduğunuz bir mağazaya insanları davet etmek için en ideal araçlardan biridir. 2017 yılında gelen reklam özelliği sayesinde Instagram artık günümüzün en çok kullanılan reklam platformları arasında yerini aldı. Her gün daha fazla kullanıcıya sahip olan Instagram’a reklam nasıl verilir?

  1. Instagram’da reklam yayınlamak için ilk olarak 1 adet facebook hesabınızın olması gerekmektedir, daha sonrasında Facebook hesabınızı uzun zamandır kullanıyor olmanız sizin reklam seçeneğinizin aktif olduğu anlamına gelir.
  2. Daha sonrasında sol taraftaki menüden Facebook Reklam Yöneticisi kısmını kullanarak yeni bir reklam oluşturunuz.
  3. Bunu hangi platformlarda yayınlamak istediğiniz bu kısımdan seçiniz ve ardından bütçenizi belirleyip reklam içeriğini oluşturup kolaylıkla Instagram’a reklam verme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan