Instagram’da Çoklu Fotoğraf Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da Çoklu Fotoğraf Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?
Instagram’da Çoklu Fotoğraf Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram yaklaşık yedi sene önce hayatımıza giren ve kısa zamanda dünya genelinde herkesin kullanmaya başladığı sosyal fotoğraf paylaşımı sitesi olarak nitelendiriliyor. Bu uygulama şu sıralar saniyede aldığı beğeni sayısı, yorum ve fotoğraf paylaşım sayısı ile rekorlar kırıyor.

Günümüzde mobil uygulamalar arttıkça, uygulama sahipleri de kendi uygulamalarına yeni özellik getirerek bünyesindeki üyelerini veya kullanıcılarını tutmaya devam etmek istiyor. Aksi takdirde kullanıcılar eski uygulamadan sıkılıp hesaplarını kapatabilirler. Bugün ise Instagram’ın yeni özelliği olan çoklu fotoğraf yükleme konusunda sizlere özel bilgiler sunacağız. Peki o halde, Instagram’da birden fazla fotoğraf nasıl yüklenir?

Çoklu Fotoğraf Yükleme İşlemi

Instagram kullanıcıları için gelen yeni bir özellik de çoklu fotoğraf yükleme özelliği. Bu şekilde kullanıcılar kendi albümünü kendisi oluşturabiliyor. Kullanıcılar paylaşmak istekleri anlarını birden fazla fotoğraf çekip tek tek instagram hesaplarına yüklemek ile uğraşırken bir hayli zaman harcıyorlar. Instagram’a yeni gelen uygulama ise bu işlemi zamandan tasarruf ederek daha hızlı şekilde yapılmasını sağlıyor.

Güncelle Ve Yükle

Kullanıcılar bu işlemi yapabilmek için ilk olarak Instagram’ın güncellemiş olduğu son sürüme sahip olmaları gerekiyor. Güncelleme işleminden sonra fotoğraf yükleme ekranına baktığınız zaman güncellenen Instagram’da yeni bir fotoğraf butonu olduğunu görülüyor. Bu butonun yan kısmında birden fazla fotoğraf seçilebilmesi için kullanıcıyı yönlendiren bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek seçildiği zaman telefona ait galeri açılır ve fotoğraf seçme işlemi yapılır. Bu işlem ile tek seferde kolaylıkla birden fazla fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor. Bu fotoğraf sayısı on adettir.

İlk olarak bir gönderide birden fazla fotoğraf gönderimi yapılabiliyor. Bunun için bir sınırın belirlenmiş ve bu sınır 10 adet olarak belirtiliyor.

10 adet fotoğraf artık tek gönderide paylaşılabiliyor ancak bu paylaşımlarda dikkat çekmek istenilen bir kare ise tek tek beğeni değerlendirilmesi de yapılabiliyor. Yani bu yeni gelen özelliği kullanarak 10 adet fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor ve bu yüklenen fotoğrafların tamamı tek tek nitelendirilip beğeni alabiliyor. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte artık gönderileri direk albüm olarak da indirilebiliyor. Bunun içinde ayrıca bir güncelleme veya özellik kullanmaya gerek yok.

Nasıl ki daha önceki normal gönderilerde fotoğraflar tek tek indirilebiliyordu, şimdi ise çoklu fotoğraf özelliği kullanılarak bu paylaşımlar albüm olarak indirilebiliyor. Bu özellik ile beraber fotoğrafları da ayrı ayrı görüntülemek için tek yapılması gereken, paylaşımı görüntüleyerek ardından ise sağa sola doğru bu paylaşımları kaydırmak. Bu sayede bir gönderi altında toplanan tüm içerikler daha net bir şekilde görülebiliyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan