Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?
Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram uygulamasının fazla kullanılmasıyla beraber artık birçok özellikte aktif hale gelmiş durumda. Instagram’da biri tarafından engellendiğimizi anlamanın bazı yollarına değineceğim ve böylelikle sizlerde Instagram’da birinin sizi engelleyip engellemediği konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz. Instagram’da birileri tarafından engellendiyseniz ve bunu öğrenmek istiyorsanız ilk etapta yeni bir hesap açmanız yeterli olacaktır. Veya bu konu için bilgisayarınızdan ya da telefonunuzun tarayıcısından bilgi sahibi olabilirsiniz. Instagram uygulamasında biri sizi engellediğinde ilk durumda şu durumları yaşarsınız. Karşı tarafı kesinlikle takip edemezsiniz, karşı tarafın profili herkese açık olsa bile siz o kişinin duvarını göremezsiniz. Instagram’da engellendiğinizi bu şekilde basitçe öğrenebilirsiniz, lakin tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız o kişiye istek göndermeniz yeterli olacaktır. Instagram uygulamasında bir kişi sizi engellediğinde o kişiye istek gönderemezsiniz, istek gönderildi yazar lakin saniyeler içerisinde istek gönderildi yazısı değişir ve Takip Et olarak gözükür. Bu durum o kişinin sizi engellediğinin en büyük göstergesidir.

Telefonunuzdan ya da bilgisayarınızın tarayıcısından o kişinin profiline erişmeyi deneyiniz. Karşı tarafın profili herkese açık ise instagram.com/KULLANICIADI şeklinde bu adrese gidiniz. Şayet fotoğraf burada gözüküyor lakin siz kendi hesabınızda baktığınızda karşı tarafın profilini görmüyorsanız bu durum sizi engellediğinin göstergesidir.

Biri Engelleyince Instagram Kullanıcısı Yazar Mı?

Instagram uygulamasında bir kişi sizi engellediğinde karşı tarafın profil adı ve kullanıcı adı değişmez. Yani biri engellediğinde Instagram kullanıcısı ifadesi yer almaz, bu ifade sadece hesabını silen kişilerde geçerlidir.

Instagram’da engelleme anlamanın yolları bu şekilde olup oldukça basittir. O kişiyi takip edemiyor ve duvarına erişemiyorsanız bilin ki o kişi tarafından engellenmişsinizdir.

Mesaj Atsam İletilir Mi?

Instagram uygulamasından sizi engelleyen kişiye mesaj atarsanız mesajınız iletilmez. Hatta o kişi sizin engelinizi kaldırsa bile ve o kişi size mesaj atana denk mesajlarınız kimi zaman iletilmez. Bu durum Instagram uygulamasının yeni almış olduğu gizlilik güvenliklerinden sadece biridir. Instagram’da engelleyen kişiye mesaj atabilmek için yeni bir Instagram hesabı açmanız gerekmektedir veya o kişinin sizin engelinizi kaldırıp size mesaj atması gerekmektedir.

Daha önceden yazmış olduğunuz mesajlar, engeli kaldırdığında da iletilmez.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Esra - 30 Haziran 2018 - 15:37

İnstagramdan msj yolladım.dmden.msj okunmadi.msjım kaç gün kalır instagramda

    Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 01:48

    Merhaba Esra, göndermiş olduğunuz mesaj karşı tarafı istek kutusuna düşmüş olabilir. Karşı taraf gelen mesajı silene kadar ya da siz mesajı geri alana kadar mesaj kutuda kalmaya devam edecektir. Bu süreç içerisinde hesabınızın sürekli olarak aktif olması gerekmektedir.

Anonim - 25 Şubat 2018 - 10:39

Merhaba instagramda beni takip etmeyen ama benim takip ettigim birine mesaj attım önce gördü mesajımı göz işareti çıktı sonra ben tekrar bi mesaj daha attım göz işareti kayboldu önceden gördüğü mesajda sanki hiç görülmemiş gibi duruyor şimdi. Bunun sebebi ne olabilir ? Normalde son attigim mesajin tek gorunmemis olması ve önceki mesajda göz isaretinin görünmeye devam etmesi gerekmiyor muydu ? Cevaplarsaniz sevinirim

    Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:50

    Merhabalar efendim, ilk göndermiş olduğunuz mesajı açmıştır. Lakin gelen diğer mesajı açmamış bildirim üzerinden okumuş olabilir.