Instagram’da Engelli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?

Instagram’da Engelli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?
Instagram’da Engelli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?

Günümüzün gençleri tarafından vazgeçilmez olan uygulamalarından olan Instagram ile bir çok kişi yeni arkadaşlıklar edinmektedir, bunun haricinde bir çok kişinin gelir kapısı olan Instagram üzerinden bir çok kişi de butik satışlar sayesinde daha çok müşteriye ulaşmaktadır. Alıcıyı ve satıcıyı bir noktaya getiren Instagram dünyasında eminim ki bir çok kişi de yeni aşklara, yeni günlere yelken açmıştır. Ve yine eminim ki Instagram sayesinde bir çok ilişki de okyanusların derinlerinde boğulup gitmiştir. Her neyse, gelelim asıl konumuza Instagram uygulaması her ne kadar faydalı olsa ve her ne kadar güncelleme alsa dahi son gelen güncellemeler yüzünden bir çok kişinin canı iyice yanacak gibi gözüküyor. Bildiğiniz üzerine WhatsApp uygulamasından sizi engelleyen bir kişiye istediğiniz kadar mesaj atsanız dahi o kişiye mesajınız iletilmez lakin bu durum Instagram için maalesef ki geçerli değil. Instagram uygulamasında bir kişi sizi engellese ve o kişiye mesaj atsanız mesajınız veya mesajlarınız engeliniz kalktığı vakit o kişiye iletilecektir. Instagram’ın en can alıcı noktası olan bu olay sonucunda eminim bir çok kişinin yüzü iyice kızaracak gibi gözüküyor. Instagram uygulaması her geçen vakit daha fazla gelişmeye başlar iken son güncellemelerden sonra maalesef ki bu tür hatalar vermeye başladı, bunun haricinde daha önceden de bahsettiğimiz gibi bir kişiye mesaj attığınız zaman o kişiyi engellediğinizde hem sizin gelen kutunuzda mesaj, siliniyordu hemde karşı tarafın gelen kutusunda göndermiş olduğunuz mesajlar siliniyordu lakin şuan için bu sistem böyle devam etmemektedir.

Instagram’da göndermiş olduğunuz mesajları karşı tarafı engelleyerek ya da siz kendi gelen kutunuzdan silerek maalesef ki geri getiremezsiniz.

Instagram’da engeli kaldırınca karşı taraf eğer ki size mesaj gönderdiyse mesajlarınız sizin gelen kutusuna düşecektir. Eğer ki siz biri tarafından engellendiyseniz ve ardından mesaj gönderdiyseniz maalesef ki o kişi sizin engelinizi kaldırınca mesajınız karşı tarafa iletilecektir. Instagram’ın en kötü yönü bu olsa gerek, her gelen güncelleme ardından maalesef ki bu tür sistemler değiştirmektedir. Bir gün bakıyorsunuz sorunsuzca çalışıyor, bir gün bakıyorsunuz yine sorunlar sorunlar… Instagram bir kişi tarafından okunmuştur engellendikten sonra o kişiyi ne de olsa görmeyecek diyerek mesaj atmayın artık, kişiye mesaj atarak küfür etmek, sövmek yerine duvarları yumruklamanız daha sağlıklı olacaktır. Gelin şimdi konuyu kısaca şöyle özetleyelim..

Instagram’da Birinin Engelini Kaldırınca Mesajlarım İletilir Mi?

  • Instagram’da Engelleyince Mesajlar Silinir Mi?
    • Evet demeyi çok isterdim, daha önceden geçerli olan sistem 2016 Haziran ayında maalesef ki geçerli değil. Yani daha önceden bir kişiye mesaj gönderdikten sonra o kişiyi engellediğinizde mesajınız o kişinin gelen kutusundan siliniyordu. Lakin şuan için bu işlem maalesef ki geçerli değil.
  • Engeli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?
    • Evet, Instagram’da bir kişi tarafından engellendikten sonra o kişiye gönderdiğiniz mesajlar engeliniz kalktığı vakit o kişiye ulaşacaktır. Lakin şunu da belirteyim bu sistem daha önceden geçerli değildi yani daha önceden böyle bir olay yoktu. Bakarsınız bugün bu olay böyle devam ederken yarın düzeltilmiş olabilir, yani Instagram’ın ne yapacağı ne yaptığı ne ettiği belli değil.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 11 Mayıs 2018 - 13:42

BENİM SORUM İNSTAGRAMDA ARKADAŞIN OLMAYAN BİRİNİ İSTEK GÖNDERMEMESİ İÇİN ARKADAŞ DEĞİLKEN DAHA ENGELLEDİĞİNDE BİR PROGRAM KULLANIYORSA ARKADAŞI OLMAYAN BİRİ TARAFINDAN ENGELLENDİĞİ BİLGİSİ ONA ULAŞIRMI PROFİLİMİZİ GÖRÜR MÜ YADA ENGELİ KALDIRIRSAK YİNE BİLGİ GİDERMİ

Anonim - 10 Mayıs 2018 - 15:35

Merhaba instagramımda arkadaşım olmayan bir kişiyi bana takip isteği yollayamaması için engelledim bildirim gitmediğini biliyorum ama internette bazı programlar size kim engel atmış görebiliyorsunuz diyor bu programlar doğrumudur ve doğruysa arkadaşın olmayan kişiler engellediğindede bildirim gönderirimi? ayrıca engeli kaldırırsamda bildirim gider mi? şimdiden teşekkürler

Anonim - 10 Mayıs 2018 - 12:08

Mrhb .Ben instegramdan birini engelledim oda beni engelledi..Ben sayfadaki engellenen bölüme girince ismine bakıyorum üç.cikiyo ismi çıkıyorama profili yok bu onun engeli kaldırdığı anlamına mı gelir?O bende engelli bu arada yardımcı olursanız sevinirim