Instagram’da K ve M Ne Demek?

Instagram’da K ve M Ne Demek?
Instagram’da K ve M Ne Demek?

Instagram kişilerin kendi zevk ve isteklerine göre fotoğraf paylaştığı, beğendiği, istediği kişi ve sayfaları takip ettiği bir platformudur. İnstagram da yüksek takipçi kitlesine sahip olan kişilerin takipçi sayılarının yanın da k veya m harflerini görmek mümkündür. Peki, instagram takipçi k ve m ne demek Bu sorunun cevabı oldukça kolay binli sayılar k ile nitelendirilmektedir her bin kişi 1k yapmaktadır. Örneğin 3bin takipçi sayısına sahip olan kişilerin takipçi sayısı 3k olarak gösterilebilir. M harfi ise milyon kişi anlamına gelmektedir. Takipçi sayısı milyon olan kişilerin takipçi sayısın da bunu görmek mümkündür örneğin 2milyon takipçiye sahip olan kişiler de bu 2m şeklinde gösterilmektedir. Bu teknik instagramın daha verimli kullanılması için uygulanmaktadır.

Hile Kullanmadan İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Gün geçtikçe popülerliği arttıran İnstagram’da takipçi sayısını arttırmak oldukça önemli bir konuma geldi. Hatta bazı firmalar bu olayı ticarete bile dönüştürdü. Ancak bu hile kullanmadan da bazı yollarla yapılabilir.

 1. Popüler Sayfa ve Kişileri İnceleme
  • Bu tarz popüler kişi veya sayfalar incelenebilir. Ne tür paylaşımları yaptıkları, hangi yöntemleri kullandıkları araştırılabilir. Böylece kişi bu tarz bir şey yapmaya karar verebilir.
 2. Farklı Filtreleme Programları
  • Instagram’da bulunan filtrelere bağlı kalmadan çekilen fotoğrafları farklı filtre programları ile düzenleyip bir kolaj haline getirip paylaşılması dikkat çekebilir.
 3. En Çok Kullanılan Hashtegler
  • Bir paylaşım yaparken yazı kısmına en çok kullanılan (#love, #tbt, #happy, #follow vb.) hashtagleri yazmak o hashtag altında kişinin fotoğraflarının gözükmesine neden olacaktır. Böylelikle paylaşılan fotoğraf birçok kişiye ulaşılabilecek.
 4. Beğenilen Fotoğraflara Yorum Yapma
  • Popüler sayfa veya kişilerin paylaştığı gönderilere yorum yapılması yine takipçi sayısı arttırma yollarından en çok başvurulanı konumunda.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan