Instagram’da Kimseyi Neden Takip Edemiyorum?

Instagram’da Kimseyi Neden Takip Edemiyorum?
Instagram’da Kimseyi Neden Takip Edemiyorum?

Instagram son günlerde en çok kullanılan ve tercih edilen sosyal paylaşım platformlarından biri olmaktadır. Hal böyle olunca karşılaşılan sorunlar da büyük yankılar uyandırmakta ve sebepleri merak edilmektedir. Son günler de Instagram platformu ile gelen soruların başında da Instagram’da kimseyi neden takip edemiyorum? olmaktadır. Dilerseniz aşağı da Instagram’da kimseyi neden takip edemiyorum? sorusunun sebeplerini ve çözümlerini inceleyelim; Eğer Instagram hesabınızdan 7500 kişiden fazla takipte bulunmuş iseniz, yeni kişileri takip edemezsiniz. Instagram sosyal paylaşım platformu bu konuda kullanıcılarına bir kota koymuş ve 7500 ‘ün üzerinde ki takiplere izin vermemektedir. Böyle bir problem ile karşılaştığınız da ilk olarak takip sayınıza bakın ve gerekli görmediğiniz kişileri temizleyerek sorunuzu çözün. Instagram hesabınıza giriş yaptınız ve sıraya seri bir şekilde kişilere takibe almaya başladınız. Bir süre sonra takip işlemini gerçekleştiremediğinizin farkına vardıysanız, bunun sebebi Instagram da 30 dakika içinde en fazla 50 kişiyi takip edebilme limitinizin bulunuyor olmasıdır. Bu 30 dakikalık sürenin dolmasını bekleyerek, tekrar takip işlemlerinize devam edebilmektesiniz. Bazen sebepsiz yere Instagram’da takip işlemleri yapılamadığına dair geri bildirimler alınmıştır. Bu tarz problemler Instagramın sitesinden kaynaklanmakta ve kısa bir süre beklediğiniz takdirde kendiliğinden çözüme ulaşmaktadır.

Bir diğer istenmeyen sebep ise hesabınızın bloklanmış olabileceğidir. Eğer hesabınız bloke edilmiş ise takip işlemlerinizi maalesef gerçekleştiremeyeceksiniz. Genel olarak karşılaşılan takip edememe sorunları bu şekildedir. Farklı problemler ile karşılaştığınız taktirde Instagram ile irtibata geçebilirsiniz. Instagram’da eğer ki son zamanlarda herkesi takip ettiyseniz veya son zamanlarda birçok kişiyi takip etmekten vazgeçtiyseniz bunun içinde böyle bir hata almanız muhtemeldir. Instagram uygulamasını birçok kişi kullandığından dolayı ve herkes aynı işlemi yapamasın diye böyle bir engel koyduğunu da kesinlikle unutmayın.

Instagram üzerinden hesap bazında bir sorun yaşıyorsanız sizlerinde Instagram ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Instagram ile nasıl iletişime geçileceğini daha önceki yazılarımız da Instagram Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası başlıklı yazımız da detaylara yer vermiştik.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

fadime - 15 Ekim 2017 - 09:13

ınstagram mesajlaşmalarını nasıl takip ederim

    Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 05:04

    Merhaba Fadime, Instagram’da sanırım bir başka kişinin mesajlarını takip etmek istiyorsun? Doğru mu anladım acaba? Eğer ki cevabın evet ise bu isteğin maalesef ki gerçekleşmesi çok zordur. Lakin imkansız değildir, ilerleyen günlerde bu konu hakkında siz değerli takipçilerimiz için bilgiler paylaşacağız.